دانلود پروپوزال مبانی مربوط به سیاست کیفری اسلام در مورد شرایط قصاص

عنوان فارسی

بررسی مبانی مربوط به سیاست کیفری اسلام در مورد شرایط قصاص

عنوان انگلیسی

A Study on the Basics of Islamic Criminal Policy Regarding the Conditions of Qisas

رشته مرتبط :

  فقه؛ حقوق؛ علوم قرآنی؛ حقوق جزا و جرم شناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

همانطور که در کتب آسمانی و روایات اشاره شده، گناه قتل، اولین گناهی بوده که توسط نوع انسانی در زمین رخ داده و یک انسان، باعث ریخته شدن خون یک انسان دیگر شده است. این گناه تا به امروز نیز ادامه داشته و پایانی برای آن نیست. تجاوز به حریم دیگران به خصوص تعدی به موجودیت جسمانی یک انسان را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین دلایلی برشمرد که اجتماعات بشری شکل یافته اند. انسان ها به منظور دور ماندن از خطرات و تجاوز بیگانگان، گرد هم آمده اند تا بتوانند قدرت مقابله با اینگونه حملات را داشته باشند. ولی امروزه نیز می بینیم که تشکیل این اجتماعات نیز راه حلی برای جلوگیری از این تهدیدات نبوده و خوی خودخواهانه انسان نیز مبنایی برای این تجاوزها بوده است. در همین راستا، جهت مجازات افرادی که قصد این کار را کرده اند، راه حل های گوناگونی در جوامع مختلف در پیش گرفته شده که برخی از آنها مرتبط با قوانین شرعی که از طرف خداوند وضع شده می باشند و برخی نیز ابتکار ذهن انسان.

مجازات در جهت ارعاب و پیشگیری، فقط یکی از رویکردهایی بوده که در راستای کاهش جرائم، ارائه شده است. قتل نفس یکی از گناهانی است که در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده و مجازات هایی نیز در این دین مبین، برای آن در نظر گرفته شده است. هدف از قصاص نیز طبق گفته خداوند، نجات بشر و حفظ پایداری در زندگی اجتماعی است. همانطور که ذکر شد هدف از قصاص در قرآن کریم، شکل گیری تقوا و جلوگیری از فساد است. در قرآن کریم به این شکل بیان شده که کشتن یک انسان به مانند کشتن همه انسان ها و زنده کردن یک انسان نیز به مانند حیات بخشیدن به همه مردم است.

دین اسلام نیز به عنوان کامل ترین دین، قصاص را به عنوان بهترین مجازات برای قتل عمد تشخیص داده و مصالح جامعه نیز به واسطه آن حفظ گردد.

این پروپوزال نیز با تکیه بر موضوع فوق به بررسی موضوع قصاص در سیاست کیفری اسلام پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده است.

یکی از مسائلی که دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد با آن مواجه هستند، نگارش صحیح پروپوزال است. یکی از راه حل های مناسب در راستای آشنایی با نحوه این کار را می توان مطالعه پروپوزال های آماده قبلی دانست. شما دانشجوی گرامی با مطالعه پروپوزال های آماده می توانید علاوه بر آشنایی با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی، و به کار گیری آنها در پروپوزال اصلی خود، با ایده های جدیدی نیز آشنا شده و موضوعات پژوهشی مناسبی را برای اهداف دانشگاهی خود انتخاب نمایید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن به عنوان نمونه قرار داده شده است:

سیاست کیفری اسلام


نقد و بررسی‌ها

  1. فرشاد جمشيدي

    صداقت

    • bagher

      ممنون از دیدگاه شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi