دانلود پروپوزال ارزیابی نقش سرمایه فکری و سرمایه در گردش در بازده مالی

عنوان فارسی :

ارزیابی نقش سرمایه فکری و سرمایه در گردش در بازده مالی شرکت های تولیدی در بورس تهران

عنوان انگلیسی :

Evaluation of the role of intellectual capital and working capital in the financial performance of manufacturing companies in Tehran Stock Exchange

رشته های مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1400
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
25,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال به بررسی تاثیر مولفه های سرمایه فکری و سرمایه در گردش بر عملکرد و بازده مالی شرکت ها پرداخته است. مفهوم سرمایه در گردش یکی از موضوعاتی که در مقالات بسیاری به آن پرداخته شده و در ادامه تشریح مختصری از آن را ارائه می دهیم:

سرمایه در گردش، که به سرمایه در گردش خالص نیز معروف است، تفاضل بین دارایی های فعلی یک شرکت، مانند پول نقد، حساب های دریافتنی (فاکتورهای پرداخت نشده مشتریان) و موجودی مواد خام و کالاهای تمام شده، و بدهی های جاری آن شرکت، مانند حساب های پرداختنی می باشد. سرمایه در گردش، معیار بازده عملکردی یک شرکت و سلامت مالی کوتاه مدت آن می باشد. نسبت سرمایه در گردش (دارایی های فعلی تقسیم بر بدهی های فعلی)، یا نسبت فعلی، نشان دهنده آن است که آیا یک شرکت دارایی های کوتاه مدت کافی برای پوشش دادن بدهی کوتاه مدت خود را دارد یا خیر. نسبت سرمایه در گردش خوب، عددی است بین 2/1 و 0/2. نسبت کمتر از 0/1 نشان دهنده سرمایه در گردش منفی، با مسائل نقدینگی بالقوه است، درحالی که نسبت بالای 0/2 ممکن است نشان دهنده آن باشد که یک شرکت از دارایی های مازاد خود به نحو موثر برای تولید حداکثر درآمد ممکن استفاده نمی کند. اگر دارایی های فعلی یک شرکت از بدهی های فعلی اش فراتر نرود، بنابراین ممکن است در بازپرداخت بدهی خود به طلبکاران دچار مشکل شود یا ورشکسته گردد. نسبت سرمایه در گردش نزولی، یک خط قرمز برای تحلیلگران مالی است. همچنین ممکن است به نسبت سریع، که بیشتر یک معیار نقدینگی است، نگاهی بیاندازند، زیرا تنها شامل وجه نقد یا معادل های آن، سرمایه گذاری های قابل بازاریابی و حساب های دریافتنی باشد.

این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان آماده شده است. دانشجو می تواند با مطالعه این پروپوزال، با ساختارهای کلی پروپوزال نویسی شامل روش تحقیق، مدل مفهومی، جنبه های نوآورانه و جامعه آماری آشنا شده و موضوع مناسبی را برای اهداف دانشگاهی خود انتخاب نماید. سه مفهوم سرمایه فکری، سرمایه در گردش و عملکرد مالی که جزو موضوعات برتر حسابداری می باشند در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد را مشاهده نمایید:

مفهوم سرمایه در گردش


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال ارزیابی نقش سرمایه فکری و سرمایه در گردش در بازده مالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.