دانلود پروپوزال نقش چارچوب های سرمایه فکری در بهبود مدیریت سود

عنوان فارسی :

ارزیابی نقش چارچوب های سرمایه فکری در بهبود مدیریت سود

عنوان انگلیسی :

Evaluation of the role of intellectual capital frameworks in improving Earnings management

رشته های مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1398
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت پژوهش 3. پیشینه پژوهش 4. اهداف پژوهش 5. فرضیه های پژوهش 6. مدل پژوهش 7. سوالات پژوهش 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری پژوهش 10. روش پژوهش 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

یکی از موضوعات مورد بحث در رشته حسابداری و مدیریت، سرمایه فکری در یک سازمان می باشد. سرمایه فکری، ارزش ناملموس و نامرئی یک کسب و کار است که در برگیرنده افراد (سرمایه انسانی)، ارزش مرتبط با روابط (سرمایه رابطه ای)، و هرچیزی است که پس از ترک کارکنان بر جای می ماند (سرمایه ساختاری)، و مالکیت معنوی (IP) یکی از مولفه های آن می باشد. همچنین حاصل جمع هرچیزی است که همه افراد درون شرکت می دانند و به آن شرکت یک مزیت رقابتی می بخشند. این اصطلاح در دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد تا ارزش دارایی های ناملموس و نامرئی که صریحاً در ترازنامه یک شرکت عنوان نشده، مدنظر قرار گیرد. در سطح ملی، سرمایه فکری به معنای یک سرمایه نامشهود ملی، NIC، می باشد. معنی دومی که در دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد و در شرکت های بزرگ بکار گرفته شده، بر بازیافت دانش از طریق مدیریت دانش و مدیریت سرمایه فکری (ICM) تاکید دارد. خلق، شکل دادن و بروز رسانی موجودی سرمایه فکری نیاز به تدوین یک چشم انداز استراتژیک که از طریق اکتشاف، بهره برداری، اندازه گیری و افشا، همه سه بعد سرمایه فکری را درون زمینه سازمانی تلفیق می کند، دارد. سرمایه فکری در زمینه ارزیابی ثروت سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از معیارهای ارزش سرمایه فکری، میزان فزونی ارزش سازمانی یک شرکت از ارزش دارایی های مشهود (فیزیکی و مالی) آن شرکت، می باشد. آنچه که مستقیماً در دفترهای (حسابداری) بنگاه مشهود است، سرمایه گنجانده شده در دارایی های فیزیکی و سرمایه مالی است؛ اما ترکیب هر سه، ارزش یک شرکت را تشکیل می دهد. اندازه گیری ارزش واقعی و عملکرد کلی مولفه های سرمایه فکری، قسمتی اساسی از اداره یک شرکت در اقتصاد دانش و عصر اطلاعات می باشد. درک سرمایه فکری در یک شرکت، بهره گیری از دارایی های فکری آن شرکت را ممکن می سازد. برای یک شرکت، نتیجه، قیمت سهام آن شرکت را بهینه می کند. کمیته IFRS (استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی)، «سیستم حسابداری بین المللی 38» را با هدف تجویز عملیات های حسابداری برای دارایی های نامشهود، تهیه و تدوین کرده است. IAS 38.8، یک دارایی نامشهود را به صورت یک دارایی غیرپولی قابل شناسایی بدون ماده فیزیکی، تعریف می کند. یک دارایی، منبعی است که بوسیله آن بنگاه در نتیجه رویدادهای گذشته (برای مثال، خرید یا خودآفرینش) کنترل می شود و از آن می توان منافع اقتصادی (جریان ورود وجه نقد یا منفعت های دیگر) را پیش بینی نمود.

این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد حسابداری تدوین شده و دانشجو می تواند با مطالعه و الهام گرفتن از آن، موضوع مشابهی را برای اهداف دانشگاهی خود انتخاب نماید. همچنین دانشجو می تواند با مطالعه ای پروپوزال، ساختارهای کلی پروپوزال نویسی استاندارد شامل مدل مفهومی، جامعه آماری، روش گردآوری داده ها، جنبه های نوآورانه و ابزارهای پژوهشی را فرا گیرد. منابع فارسی و لاتین زیادی در زمینه سرمایه فکری موجود می باشند که در این محصول نیز به تعدادی از آنها اشاره شده است.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد و نیز فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

تعریف سرمایه فکری


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال نقش چارچوب های سرمایه فکری در بهبود مدیریت سود”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.