شبیه سازی و ترجمه مقاله یک الگوریتم ابتکاری جهت برآوردی میرایی جز DC برای رله دیجیتال

عنوان فارسی

یک الگوریتم ابتکاری جهت برآوردی میرایی جزء DC برای رله دیجیتال

عنوان انگلیسی

An Innovative Decaying DC Component Estimation Algorithm for Digital Relaying

کلمات کلیدی :

  برآورد DC – مقدار DC – ثابت زمانی DC – حفاظت دیجیتال – تبدیل فوریه گسسته DFT – جریان خطا

درسهای مرتبط حفاظت و رله - حفاظت پیشرفته - سیستم های توزیع انرژی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 6 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2009 تعداد رفرنس مقاله : 19
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : سفارش ترجمه تخصصی این مقاله
IEEE
قیمت دانلود ترجمه مقاله
42,000 تومان
فهرست مطالب

1- مقدمه 2- الگوریتم برآورد مولفه DC پیشنهادی 3- پیاده سازی الگوریتم 4- نتایج تست 5- نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – ما یک الگوریتم برآورد میرایی جز DC جدیدی برای رله دیجیتال پیشنهاد می کنیم. جریان خطا یک جز میرایی DC را شامل می شود. این جز دقت و سرعت عمل رله حفاظت را کاهش می دهد. الگوریتم پیشنهادی می تواند جز میرایی DC را از سیگنال جریان خطا را برآورده کرده و بعد از یک سیکل خطای فوری آن را حذف نماید. همچنین، می توان آن را اعمال یک تبدیل فوریه معمولی مقادیر فازور جریان خطا در رله حفاظت دیجیتال محاسبه نمود. در الگوریتم پیشنهادی، مقدار میرایی DC و ثابت زمانی آن دقیقا با یکپارچه سازی جریان های خطا در طول یک سیکل برآورد شده است. جز میرایی DC با کم کردن مقدار DC در هر لحظه نمونه برداری حذف شده است. به منظور بررسی عملکرد الگوریتم پیشنهادی، ما یک تست حفاظت آزمون برآورد مولفه DC و حفاظت دیستانس را با استفاده از نرم افزار PSCAD/EMTDC انجام داده ایم. نتایج حاصل از شبیه سازی نرم افزار PSCAD/EMTDC نشان داد که الگوریتم پیشنهادی می تواند مولفه های DC را دقیقا از جریان خطا برآورده سازد و می تواند برای حفاظت رله های دیجیتال استخراج فازور مورد استفاده قرار گیرد.

نمونه متن انگلیسی مقاله

We propose a new decaying dc component estimation algorithm for digital relaying. Fault currents tend to include a dc decaying component. This component decreases the accuracy and speed of the protection relay operation. The proposed algorithm can estimate and eliminate the dc decaying component from fault current signals after one cycle from the fault instant. Also, it can be applied to a conventional discrete Fourier transform to calculate phasor quantities of fault currents in a digital protection relay. In the proposed algorithm, the dc decaying magnitude and time constant are estimated exactly by integrating fault currents during one cycle. The dc decaying component is eliminated by subtracting the dc value at each sampling instant. To verify the performance of the proposed algorithm, we performed a dc component estimation test and distance protection test using PSCAD/EMTDC. The results of the PSCAD/EMTDC simulation showed that the proposed algorithm can estimate dc components exactly from fault currents and can be applied to digital protection relays for phasor extraction.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

رله دیجیتال

رله های حفاظتی دیجیتال در فرآیندهای صنعتی و سیستم های کنترلی کاربرد فراوانی دارند. از میکرو کنترلر و روش های حفاظت بر مبنای نرم افزار جهت تشخیص خطاهای الکتریکی استفاده می شود. به این نوع از رله ها رله دیجیتال یا همان رله های حفاظتی ریز پردازنده نامیده می شود. در واقع در این نوع رله ها از یک ریز پردازنده جهت تجزیه و تحلیل ولتاژ ، جریان سیستم قدرت و … استفاده می شود.

در این محصول نیز شبیه سازی مقاله ذکر شده در متلب انجام شده است که یک الگوریتم ابتکاری برای برآورد میرایی مولفه ی DC رله های دیجیتالی ارائه شده است.

شکل زیر یکی از خروجی های این شبیه سازی را نشان می دهد:

رله دیجیتال

این محصول علاوه بر شبیه سازی و گزارش کار کامل حاوی یک پاورپوینت زیبا نیز می باشد که شکل زیر نمونه ای از صفحات پاورپوینت را نشان می دهد:

رله دیجیتال

همانطور که مشاهده می کنید پاورپوینت بسیار زیبا بوده و مناسب برای ارائه در کلاس یا کنفرانس ها می باشد.

 

محتوی بسته دانلودی:

m فایل های شبیه سازی مقاله در سیمولینک متلب پاورپوینت زیبا جهت ارائه گزارش کار کامل
قیمت : 42,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

 1. م

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید این مقاله با نرم افزار پی اس کد نباید شبیه سازی بشه؟

  • bagher

   سلام
   با پی اس کد هم امکان شبیه سازی داره ولی در این محصول با متلب شبیه سازی شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi