دانلود ترجمه مقاله صنعت 5.0: ظهور یک مفهوم

عنوان فارسی

صنعت 5.0: ظهور یک مفهوم

عنوان انگلیسی

Industry 5.0: The Arising of a Concept

کلمات کلیدی :

  مروری بر مقالات؛ صنعت 4.0؛ صنعت 5.0؛ اپراتور 4.0

درسهای مرتبط مهندسی کامپیوتر
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2023 تعداد رفرنس مقاله : 40
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت :

دانلود پاورپوینت مقاله صنعت 5.0 به عنوان مفهومی جدید

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود ترجمه مقاله
64,800 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. روش ها 3. نتایج 4. بحث و بررسی 5. نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – بر طبق یافته های بدست آمده، پیشرفتهای صنعتی با ظهور فناوری‌های اخلال گر همراه بوده اند که منشا تحولاتی با تأثیرات اجتماعی و اقتصادی هستند. صنعت 4.0، آخرین انقلاب صنعتی در حال رشد می باشد که از طریق سیستم های فیزیکی-سایبری و بسیاری از فناوری ها منجر به پیدایش کارخانه های هوشمند شده است. در سال‌های اخیر، اصطلاح صنعت 5.0در منابع مرتبط با مفاهیم مختلفی ظهور یافته است. همچنین به دلیل عدم وجود مفهوم روشنی از صنعت 5.0در صدد برآمدیم تا یک تحلیل کتابشناختی را در رابطه با پیدایش اصطلاح "صنعت 5.0" در مقالات علمی انجام دهیم. یافته های بدست آمده از اکثر مقالات حاکی از آن است که ظهور آن با انقلاب صنعتی پنجم مرتبط است و آنچه را که 4.0 نتوانسته است به آن دست بیابد، صنعت 5.0به آن دست یافته است و به ترویج جامعه‌ای عادلانه‌تر و پایدارتر منجر می شود که در آن یک رابطه همزیستی/همکاری بین انسان و ماشین/ربات وجود دارد. این مجموعه از ارزش‌ها، استراتژی و چشم‌انداز اتحادیه اروپا برای آینده صنعت را تایید می‌کنند، اما همچنان فاقد یک ایده واحدی است که ارزش‌ها و راهکارهای فن‌آوری را برای توصیف صنعت 5.0 به عنوان یک انقلاب صنعتی مرتبط کند.

نمونه متن انگلیسی مقاله

The march of industrial progress is marked by the appearance of disruptive technologies that originate revolutions with a significant social and economic impact. The last unfolding industrial revolution is known as Industry 4.0 ushering the emergence of smart factories using cyber-physical systems and IoT. In recent years, the term Industry 5.0 has appeared in several sources associated with different concepts. This lack of a clear definition, prompted us to do a bibliographic analysis on the arising of the expression “Industry 5.0” in the scientific literature. Most of the works associate it with a fifth industrial revolution, which will do what I4.0 did not achieve: promote a more just and sustainable society, in which there is a symbiotic/collaborative relationship between human and machine/robot. This set of values subscribe the European Union strategy and vision for the future of the industry but still lack a unifying idea that binds these values and technological solutions to characterize I5.0 as a truly industrial revolution.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ترجمه این مقاله در 9 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 3 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 64,800 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله صنعت 5.0: ظهور یک مفهوم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شانزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi