دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط تنوع جنسیتی مدیران و چارچوب های مدیریت سود

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط تنوع جنسیتی مدیران و چارچوب های مدیریت سود (مطالعه موردی: شرکت های بورس تهران)

عنوان انگلیسی

A Study on Relationship between Gender Diversity of managers and Earnings Management Frameworks (Case Study: Tehran Stock Exchange Companies)

رشته مرتبط

  حسابداری؛ مدیریت سود

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

مدیریت سود را به طور خلاصه می توان به این شکل تعریف کرد: دستکاری صورت های مالی یک شرکت به روشی که وضعیت واقعی موقعیت مالی یک شرکت را منعکس نکند. رایج ترین روش در مدیریت سود، شیوه انتخاب حسابداری احتیاطی به منظور گزارش سطح مطلوبی از درآمدها به طرفین ذینفع می باشد. کیفیت سود گزارش شده توسط شرکت ها، بسیار مهم است زیرا این آمارها، حاکی از ارائه وضعیت مالی یک شرکت به طرفین ذینفع مانند سرمایه گذاران می باشد. زمانی که اعداد گزارش شده، نادرست باشند، سرمایه گذاران به اشتباه افتاده و منابع تخصیص یافته نیز نادرست می گردد که این موضوع می تواند آسیب هایی را به کل فرآیند اقتصادی وارد نماید. بنابراین مکانیزم هایی که بتواند تمایل مدیران به مشارکت در مدیریت سود را کاهش داده و یا حداقل تعدیل نماید، نه تنها موجب کسب سود برای سهامداران فعلی و بالقوه خواهد شد بلکه توسعه اقتصادی یک کشور را نیز رقم خواهد زد چرا که منابع کمیاب به درستی تخصیص یافته اند. یکی از چنین مکانیزم هایی که در بین مقالات مورد بحث و بررسی قرار گرفته، تنوع جنسیتی در هیئت مدیره یک شرکت می باشد.

پژوهش های گذشته روی تفاوت بین مرد و زن از نظر رفتار اخلاقی، تصمیم گیری و ریسک پذیری تاکید داشته اند. انتظار می رود که زنان در مقایسه مردان: (1) تصمیم گیری های اخلاقی تری را اتخاذ کرده و رفتارهای غیراخلاقی در راستای کسب سود مالی نداشته باشند، (2) رفتارهای فرصت طلبانه در تصمیم گیری های شرکتی نداشته باشند، (3) به حفظ شهرت و اعتبار شرکت، حساسیت بیشتری داشته باشند، (4) احتمال کمی در تقلب داشته باشند، (5) ریسک پذیری بیشتری داشته باشند، (6) محتاط تر بوده و روحیه تهاجمی کمی داشته باشند، (7) تمرکز بیشتری رو افراد داشته و نگرانی کمی از نتایج مالی داشته باشند. همچنین استدلال شده که مدیران زن، قدرت تفکر مستقل بالایی دارند که می تواند منجر به نظارت کارآمدتری گردد. بنابراین حضور مدیران زن در هیئت مدیره می تواند تاثیر مثبتی روی کیفیت سود داشته باشد.

این پروپوزال نیز به بررسی نقش تنوع جنسیتی هیئت مدیره در شاخص های مدیریت سود پرداخته است. این پروپوزال با رعایت کلیه چارچوب های یک پروپوزال، برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده است. مطالعه این پروپوزال می تواند دیدگاه دانشجویان در این زمینه را گسترش داده و ایده های خلاقانه ای را برای آنها ایجاد نماید. همچنین مطالعه پروپوزال های مختلف می تواند ابزار مناسبی برای یادگیری ساختارهای یک پروپوزال باشد.

در ادامه نیز بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد، و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

جنسیت مدیران و مدیریت سود


نقد و بررسی‌ها

 1. زهرا اسماعيلي

  امکان دانلود مقاله بیس کجا قرارداده شده،؟

  • مرتضی موسی زاده

   با سلام
   در قسمت پایین تصویر مربوط به بخشی از پروپوزال، می توانید پی دی اف مقاله را مشاهده و دانلود نمایید
   در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر در مورد فایل های سایت و نیز نحوه دریافت آنها می توانید با بخش پشتیبانی سایت، تماس حاصل نمایید
   با تشکر از حُسن انتخاب شما

 2. زینب (خریدار محصول)

  با سلام
  شما فرمودید که در قسمت پایین تصویر مربوط به بخشی از پروپوزال، می توانید پی دی اف مقاله را مشاهده و دانلود نمایید
  در صورت داشتن هرگونه سوال دیگر در مورد فایل های سایت و نیز نحوه دریافت آنها می توانید با بخش پشتیبانی سایت، تماس حاصل نمایید
  ولی در آنجا دانلود وجود ندارد

  • bagher

   در قسمت بالا تصویر بخشی از پروپوزال درج شده است و همجنین مقاله بیس نیز قرارداده شده است که می توانید مشاهده و دانلود کنید. برای مشاهده کامل پروپوزال باید اقدام به خرید و دانلود نمایید.
   باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 14 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi