دانلود پروپوزال سیستم دسته بندی فازی بر اساس الگوریتم PSO جهت تشخیص دیابت

عنوان فارسی :

طراحی یک سیستم دسته بندی فازی بر اساس الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) جهت تشخیص بیماری دیابت

عنوان انگلیسی :

Design a Fuzzy Classifier System based on Particle Swarm Optimization Algorithm to Diagnose Diabetes

رشته های مرتبط :

  مهندسی برق؛ مهندسی پزشکی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

سیستم های دسته بند، کاربردهای گسترده ای را در حوزه پزشکی پیدا کرده اند و از کاربردهای آنها می توان به بررسی داده های بیماران و استخراج یک مدل پیش بین برای آنها اشاره کرد. این مدل ها به پزشکان کمک می کند تا تشخیص های بهتری را از بیماری ها انجام داده و فرآیندهای درمانی را سرعت بخشند. تشخیص بیماری دیابت از طریق تفسیر مناسب داده های بیماری، یک مساله دسته بندی بسیار مهم محسوب می گردد. بیشتر روش های طبقه بندی، یا تحلیل مشخصه را نادیده می گیرند و یا آن را در مرحله جداگانه ای انجام می دهند. در این پروپوزال، یک سامانه طبقه بندی فازی نوین در راستای تشخیص بیماری دیابت بر مبنای الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات، ارائه و بررسی شده است.

دیابت یک مساله سلامت جدی در کشورهای در حال توسعه و صنعتی می باشد و شیوع آن نیز شدیدا در حال افزایش است. دیابت یک بیماری متابولیکی است که با سطح بالای قند خون یک فرد، تشخیص داده می شود. در این حالت، بدون قادر به تولید انسولین کافی نبوده و یا در برابر تاثیرات انسولین، مقاومت می کند. این بیماری به عنوان قاتل خاموش نیز شناخته می شود. بدن جهت استفاده از قندها، چربی ها و پروتئین های موجود در رژیم های غذایی، به انسولین نیاز دارد. دیابت همچنین ریسک ابتلا به بیماری های کلیوی، کوری، آسیب های عصبی، آسیب به عروق خونی را نیز افزایش داده و سهم به سزایی در ابتلا به بیماری های قلبی دارد. تشخیص زودهنگام بیماری دیابت، احتمال موفقیت در درمان این بیماری را افزایش می دهد. چنین تشخیص هایی غالبا در قالب مساله طبقه بندی باینری صورت می گیرد. دسته بندی، یک روش یادگیری نظارتی است که فضای ویژگی را در کلاس هایی از مساله دسته بندی، نگاشت می کند. مسائل دسته بندی، در حوزه های مختلفی از جمله پزشکی، اقتصاد و تشخیص خطا، کاربرد دارند.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله بیان مساله، اهداف و فرضیات، سوالات تحقیق، روش تحقیق، پیشینه و … در آن رعایت گردیده است. در نتیجه مطالعه پروپوزال آماده رشته مهندسی پزشکی می تواند ابزار مناسبی در راستای آشنایی با این ساختارها بوده و همچنین ایده های پژوهشی جدیدی را در ذهن دانشجو ایجاد نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

دسته بندی فازی


دیدگاهها

  1. رضا فصیحی

    ممنون از خدمات شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.