دانلود پروپوزال عوامل تعیین کننده جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران

عنوان فارسی

بررسی عوامل تعیین کننده جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در ایران

عنوان انگلیسی

Investigating the Determinants of Foreign Direct Investment (FDI) Attraction in Iran

رشته مرتبط

  مدیریت سرمایه گذاری؛ مدیریت بازرگانی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

توسعه اقتصادی، یکی از دغدغه های اصلی یک کشور است که عمدتاً به سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) وابسته است. FDI، به خط اساسی اقتصادی جهانی و همچنین عامل محوری برای بهره وری اقتصادی ملی، تبدیل شده است. حتی کشورهای بسیار توسعه یافته نیز نیاز شدیدی به FDI دارند. در نتیجه، روند FDI جهانی، رشد هنگفتی را در دهه های گذشته شاهد بوده است.

روند تلفیقی در اقتصاد جهانی و آزاد سازی اقتصادی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، باعث رقابت شدید برای جریان درونسوی FDI به داخل این کشورها شده است. اکنون، در کشورهای در حال توسعه، کنترل ها و محدودیت ها بر ورود و فعالیت های شرکت های خارجی جای خود را به سیاست هایی برای جذب FDI داده اند. سرمایه گذاری مستقیم خارجی، به معنای آن سرمایه گذاری است که سرمایه گذار مقیم در یک اقتصاد، در یک کشور خارجی متعهد می شود که به مزایای درازمدت و میزان قابل توجه تاثیر بر مدیریت شرکت دست پیدا کند.

ایران، کشوری با پتانسیلی بالا بخاطر موهبت ذخایر عظیم منابع طبیعی، بخصوص و نفت و گاز است و جمعیت هنگفتی با بازار مصرف کننده بزرگ برای کالاها و خدمات، دارد. اما، به دلایل معینی، پروفایل FDI ایران در دهه های گذشته، ضعیف بوده است که این امر به دولت انگیزه داد تا سیاست های اصلاحات اقتصادی را اتخاذ کند که هدفشان ترغیب سرمایه گذاری خصوصی در بخش غیرنفتی، متنوع سازی صادرات و شتاب دادن رشد اقتصادی بود.

این پروپوزال نیز با تاکید بر موارد فوق الذکر و با هدف بررسی عوامل موثر بر جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران نگاشته شده و برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت آماده گردیده است. یکی از چالش هایی که دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد با آن مواجه می باشند، نگارش یک پروپوزال استاندارد است و می توان گفت که این مرحله یکی از اصلی ترین مراحل کسب مدرک کارشناسی ارشد می باشد. مطمئنا نگارش این پروپوزال باید بر مبنای چارچوب هایی باشد که توسط دانشگاه ها تعیین شده است. در نتیجه مطالعه پروپوزال های استاندارد می تواند ابزار مفیدی در راستای یادگیری با بخش های مختلف یک پروپوزال بوده و نیز زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقات آتی گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است؛ همچنین فایل مقاله بیس نیز در ادامه، قابل مشاهده و دانلود می باشد:

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال عوامل تعیین کننده جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi