دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط شیوه های تامین مالی و نرخ بازده سهام بر اساس اندازه شرکت

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط شیوه های تامین مالی مختلف و نرخ بازده سهام بر اساس نوع و اندازه شرکت

عنوان انگلیسی

A study on the relationship between different financing practices and rate of return based on the type and size of the company

رشته مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

نرخ بازده سهام یکی از اساسی ترین شاخص ها در بررسی عملکرد و بهره وری یک سازمان می باشد. سهامداران و ذینفعان می توانند با داده های مربوط به این شاخص، اطلاعات ارزشمندی را در زمینه نحوه سرمایه گذاری در یک شرکت و نیز عملکرد کلی یک شرکت به دست آورند. کاهش این شاخص، هشداری به مدیران یک شرکت در مورد کاهش بازدهی آن می باشد. در ادامه به شرح مختصری از مفهوم نرخ بازده می پردازیم.

نرخ بازده (RoR)، سود یا زیان خالص یک سرمایه گذاری در یک مدت زمان مشخص، بیان شده به صورت درصدی از هزینه اولیه سرمایه گذاری می باشد. سودهای سرمایه گذاری به صورت درآمد دریافتی بعلاوه هرگونه سود سرمایه محقق شده با فروش سرمایه گذاری تعریف می شوند. این نرخ بازده ساده را گاهی بازده سرمایه گذاری یا ROI می گویند. با در نظر گرفتن اثر ارزش زمانی پول و تورم، نرخ واقعی بازده نیز به صورت حجم یا مبلغ خالص گردش پولی تخفیفی دریافت شده از یک سرمایه گذاری بعد از تعدیل براساس تورم می باشد. می توان نرخ بازده را برای هرگونه ابزار سرمایه گذاری، از املاک تا اوراق قرضه، سهام و آثار هنری بکار گرفت، بشرطی که آن دارایی در نقطه ای از زمان خریداری شده باشد و در نقطه زمانی در آینده گردش پولی تولید کند. سرمایه گذاری ها تاحدی براساس نرخ بازده گذشته که قابل مقایسه با دارایی هایی از همان نوع هستند، ارزیابی می شوند تا بتوان تعیین کرد که کدام سرمایه گذاری ها جذاب تر می باشند.

یکی از موضوعات مطرح در این پروپوزال نیز، نرخ بازده سهام می باشد. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان آماده شده و دانشجو می تواند با مطالعه آن، با ساختارهای کلی پروپوزال نویسی آشنا شده و موضوع مناسبی را برای اهداف پژوهشی خود انتخاب نماید. نرخ بازده سهام از جمله موضوعات مورد توجه محققان داخلی و خارجی بوده و مقالات متعددی در این زمینه منتشر شده و در این پروپوزال نیز به مرتبط ترین آنها اشاره شده است. اصول کلی پروپوزال نویسی شامل مدل مفهومی، جامعه آماری، روش گردآوری داده ها، حجم نمونه، سوالات پژوهشی و جنبه های نوآورانه در این محصول رعایت شده اند.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در قالب فایل ورد (WORD) آماده شده است و نیز فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

نرخ بازده سهام چیست


نقد و بررسی‌ها

  1. سامان حسنی

    خیلی عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi