دانلود پروپوزال ارزیابی ارتباط بین دوره ای بودن گزارشگری مالی و اطلاعات نامتقارن و هزینه سرمایه

عنوان فارسی

ارزیابی ارتباط بین دوره ای بودن گزارشگری مالی و اطلاعات نامتقارن و هزینه سرمایه در شرکت های بورس تهران

عنوان انگلیسی

The evaluation of the relationship between the periodicity of financial reporting and asymmetric information and capital costs in Tehran Stock Exchange companies

رشته مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

در اقتصاد و حسابداری، هزینه سرمایه، هزینه وجوه (هر دوی بدهی و حق مالکانه) یک شرکت است یا از دیدگاه سرمایه گذار «نرخ بازده لازم سبد سهام موجود یک شرکت» می باشد. این هزینه، برای ارزیابی پروژه های جدید یک شرکت استفاده می شود. این حداقل بازدهی است که سرمایه گذاران برای فراهم کردن سرمایه برای یک شرکت انتظار دارند، بنابراین، معیاری ایجاد می کند که یک پروژه جدید باید حتماً آن معیار را برآورده کند.

برای اینکه یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد، بازده سرمایه پیش بینی شده باید بیشتر از هزینه سرمایه باشد. با توجه به تعدادی از فرصت های سرمایه گذاری رقابتی، از سرمایه گذاران انتظار می رود سرمایه خود را برای بیشینه سازی بازده، وارد کار کنند. به بیان دیگر، هزینه سرمایه، نرخ بازدهی است که انتظار می رود آن سرمایه در بهترین سرمایه گذاری آلترناتیو با ریسک برابر، کسب کند؛ این همان، هزینه فرصت سرمایه است. اگر یک پروژه ریسک مشابه با فعالیت  های تجاری میانگین یک شرکت داشته باشد، معقول است که از هزینه سرمایه میانگین یک شرکت به عنوان مبنایی برای ارزیابی استفاده شود یا هزینه سرمایه، هزینه جذب سرمایه و وجوه یک شرکت است. اما، برای پروژه های خارج از هسته اصلی کسب و کار شرکت، هزینه فعلی سرمایه ممکن است مبنای مناسبی نباشد، زیرا ریسک های کسب و کارها با هم یکسان نیستند. اوراق بهادار یک شرکت معمولاً شامل بدهی و حق مالکانه است، بنابراین هر دوی هزینه بدهی و هزینه حق مالکانه محاسبه شوند تا هزینه سرمایه یک شرکت تعیین شود. مهم اینکه، هر دوی هزینه بدهی و هزینه حق مالکانه باید آینده نگر باشند و بازتاب انتظارات از ریسک و بازده در آینده باشند. این بدان معناست که برای نمونه، هزینه بدهی در گذشته، نشانگر خوبی از هزینه بدهی آینده واقعی نیست. بعد از اینکه هزینه بدهی و هزینه حق مالکانه تعیین شدند، ترکیب آنها، میانگین وزنی هزینه سرمایه (WACC) را می توان محاسبه نمود. سپس این WACC را می توان به عنوان یک نرخ تخفیفی برای جریان نقدی آزاد پیش بینی شده یک پروژه برای شرکت، مورد استفاده قرار داد.

این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده و شما دانشجوی گرامی می توانید با مطالعه آن، علاوه بر آشنایی بیشتر با مفاهیم ذکر شده در پژوهش، با ساختارهای کلی پروپوزال نویسی نیز آشنا شده و موضوع مناسبی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نمایید.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد را مشاهده نمایید:

تعریف هزینه سرمایه


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارزیابی ارتباط بین دوره ای بودن گزارشگری مالی و اطلاعات نامتقارن و هزینه سرمایه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi