دانلود پروپوزال مطالعه ای بر شاخص های گزینش نسبت های مالی برای پیش بینی بحران های تجاری

عنوان فارسی

مطالعه ای بر شاخص های گزینش نسبت های مالی برای پیش بینی بحران های تجاری (مطالعه موردی: شرکت های بورس تهران)

عنوان انگلیسی

A Study on the Indicators of Financial Ratios Selection for Business Crisis Prediction (Case Study: Tehran Stock Exchange Companies)

رشته مرتبط

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

پیش بینی مالی، مسئله ای چالش برانگیز است که مطالعات گسترده ای در دهه های گذشته روی آن انجام گرفته است. ظهور و رخداد اخیر بحران های مالی شرکتی در سراسر جهان، نیاز به اصلاح معماری مالی موجود را بیشتر کرده است. عموماً این باور وجود دارد که علائم و هشدارها را بتوان قبل از مواجهه با مشکل یا بحران مالی، مشاهده نمود. هدف کلی پیش بینی بحران تجاری، ایجاد مدل هایی است که بتواند دانش ارزیابی ریسک را از مشاهدات گذشته استخراج کند و ریسک بحران تجاری شرکت ها را با حیطه گسترده تری ارزیابی کند. سیاست های معماری مالی بین المللی جدید، به صورت پیش گیری از بحران، پیش بینی بحران و مدیریت بحران مشخص شده اند. شاخص های مالی توسط پژوهشگران به عنوان مبنای اصلی پیش بینی مشکل مالی و بحران های تجاری در نظر گرفته شده اند، درحالی که روش های معمول دیگر شامل تحلیل گروه همتا، سیستم های ارزیابی ریسک جامع و مدل های آماری و اقتصاد سنجی می باشند. دو عامل عمده وجود دارند که بر پیش بینی مشکل مالی تاثیر می گذارند. اولین مورد اینکه، استفاده از ویژگی های مالی مختلف برای پیش بینی می تواند باعث بدست آمدن نتایج پیش بینی مختلف شوند. اکثر ویژگی ها بر نسبت های مالی، مانند کفایت سرمایه درازمدت، نسبت فعلی، گردش موجودی، EPS و پایداری پوشش بدهی، گردش دارایی ثابت، نرخ رشد سود، درآمد به ازای هر سهم، نرخ رشد سود خالص قبل از مالیات و پس از مالیات و غیره تاکید دارند. در این راستا، نسبت های مالی مختلفی مانند فروش به دارایی کل و نسبت بدهی مورد بررسی محققین قرار گرفته اند. ویژگی مالی استفاده شده برای متمایز سازی شرکت ها، مقداری تغییرات از خود نشان می دهد، زیرا جهت ها و قابلیت های پیش بینی مختلف را با توجه به نسبت های مالی، همراه با نتایج متناقض، پیش بینی می کنند و در نتیجه پیش بینی های بسیار متنوع و متفاوت حاصل می کنند.

این پروپوزال نیز با تاکید بر کاربرد نسبت های مالی در پیش بینی بحران های کسب و کار، برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد آماده شده است. ساختارهای عمده پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، ابزارهای تحلیل داده ها و جامعه آماری، در این پروپوزال رعایت شده اند. مطالعه این محصول می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای محققین علاقه مند به حوزه های اقتصاد و حسابداری باشد. همچنین مطالعه پروپوزال های مختلف می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان در راستای آشنایی بیشتر با چارچوب های یک پروپوزال استاندارد باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد و در زیر نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

پیش بینی بحران


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر شاخص های گزینش نسبت های مالی برای پیش بینی بحران های تجاری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi