دانلود شبیه سازی و ترجمه مقاله مدلسازی مدار معادل ژنراتور سنکرون بدون جاروبک جدید

عنوان فارسی

مدل سازی مدار معادل جدید آلترناتور سنکرون بدون جاروبک

عنوان انگلیسی

Equivalent circuit modelling of new brushless synchronous alternator

کلمات کلیدی :

  ژنراتور سنکرون بدون جاروبک (BLDC)

درسهای مرتبط ماشین های الکتریکی - تئوری جامع ماشین های الکتریکی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2005 تعداد رفرنس مقاله : 9
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
IEEE
قیمت دانلود ترجمه مقاله
15,600 تومان
فهرست مطالب

1- مقدمه 2- مدلسازی 3- تست و اعتبارسنجی 4- نتیجه گیری 5- تشکر و قدردانی

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده- یک نوع جدید از ماشین سنکرون بدون جاروبک در مقاله ای در ژورنال IEEE معرفی شده است. که این مقاله مربوط به سال 2003 می باشد. این ماشین ترکیبی از آهنربای دائم و سیم پیچ تحریک می باشد که بصورت ژنراتور تک مرحله بدون جاروبک می باشد. مدار مغناطیسی مربوط به آن به دلیل فعل و انفعالات زیاد پیچیده است به دلیل آنکه یک میدان اشباع و همچنین شارهای نشتی درآن وجود دارد. در این مقاله روشی برای تحلیل چنین ماشینهایی با استفاده از مدار معادل آنها تشریح شده است. و در پایان نتایج نظری با نتایج آرمایشگاهی مورد مقایسه قرار گرفته است.

نمونه متن انگلیسی مقاله

A new type of brushless synchronous machine has been described in the companion paper ‘New brushless synchronous altern ator’ (Brown, N.L. and Haydock, L.: IEE Proc., Electr. Power Appl. 2003, 150, (6), pp. 629–635.) The machine combines permanent magnet and wound coil excitation to provide a single-stage brushles s alternator. The simple construction conceals a difficult magnetic circuit that d isplays complex interactions be tween excitation sources in the presence of saturation and leakage fields. A des ign procedure for such a m achine using equivalent circuit models is described and the theoretical results are compared with measured values.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

مدلسازی مدار معادل ژنراتور سنکرون

در این مقاله مدل مدار معادل مربوط به دینام سنکرون بدون جاروبک مورد بررسی قرار گرفته است. ساختمان و اساس کار ژنراتور سنکرون توضیح داده شده و سپس مدار معادل مربوط به سیم پیچ های میدان و سیم پیچ های آرمیچر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

ژنراتور سنکرون

در موتور ها و ژنراتور های بزرگ تر، از محرک های بی جاروبک استفاده می شود تا جریان میدان DC را به ماشین برسانند یک محرک بی جاروبک، یک ژنراتور AC کوچکی است که مدار میدان آن روی استاتور و مدار آرمیچر آن روی رتور نصب است خروجی سه فاز ژنراتور محرک یکسو شده و جریان مستقیم توسط یک مدار یکسو ساز سه فاز که روی شفت ژنراتور نصب است حاصل می شود که بطور مستقیم به مدار میدان DC اصلی اعمال می گردد. با کنترل جریان میدان DC کوچکی از ژنراتور محرک (که روی استاتور نصب می شود) می توان جریان میدان را روی ماشین اصلی و بدون استفاده از رینگ های لغزان و جاروبک ها تنظیم کرد. چون اتصال مکانیکی هرگز بین رتور و استاتور بوجود نمی آید، یک محرک جاروبک نسبت به نوع حلقه های لغزان و جاروبک ها، به نگهداری کمتری نیاز دارد. برای اینکه تحریک ژنراتور بطور کامل مستقل از منابع تحریک بیرونی باشد، یک محرک پیلوت کوچکی اغلب در سیستم لحاظ می گردد. محرک پیلوت، یک ژنراتور AC کوچک با مگنت های (آهن ربا ) دائمی نصب شده بر روی شفت رتور و یک سیم پیچ روی استاتور است. این محرک انرژی را برای مدار میدان محرک بوجود می آورد که این به نوبه خود مدار میدان ماشین اصلی را کنترل می نماید. اگر یک محرک پیلوتروی شفت ژنراتور نصب شود آن گاه هیچ توان الکتریکی خارجی برای راندمان ژنراتور لازم نیست.

این محصول حاوی گزارشکار مربوط به این مقاله بوده و تقریبا 80 درصد ترجمه مقاله را نیز شامل می شود.

 

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد و PDF گزارشکار 25 صفحه ای مقاله که حاوی تقریبا 80 درصد ترجمه است
قیمت : 15,600 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی و ترجمه مقاله مدلسازی مدار معادل ژنراتور سنکرون بدون جاروبک جدید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi