دانلود پروپوزال بررسی رویکردهای حسابداری مدیریت محیطی در شرکت های تولیدی

عنوان فارسی

بررسی رویکردهای حسابداری مدیریت محیطی در شرکت های تولیدی کوچک و متوسط

عنوان انگلیسی

Examining Environmental Management Accounting Approaches in Small and Medium Manufacturing Firms

رشته مرتبط :

  حسابداری مدیریت

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

حسابداری مدیریت محیطی (EMA) به صورت پاسخی به چالش های بوجود آمده برای سیستم های حسابداری مدیریت سنتی در رابطه با فعالیت های زیست محیطی، پدیدار شده است. در همین راستا، پژوهشگران، EMA را به صورت ابزاری تعریف کرده اند که به شرکت ها در مدیریت عملکرد محیطی و گزارش اطلاعات محیطی به ذینفعان داخلی و بیرونی، کمک می کند. تاثیر زیست محیطی بیشتر و هزینه های مرتبط با آن و همچنین عدم توانایی سیستم های حسابداری متداول برای فراهم نمودن اطلاعات لازم برای کاهش این تاثیرات و هزینه ها، به میزان قابل توجهی منجر به پیدایش EMA شده است. اکثر هزینه های محیطی، غیرقابل مشاهده و غیرقابل شناسایی هستند، که بخاطر این است که این هزینه ها به صورت هزینه های بالاسری تحت سیستم های حسابداری متداول تخصیص داده شده اند. فدراسیون بین المللی حسابداران (IFAC) استدلال می کنند که EMA یک سیستم جداگانه نیست؛ بلکه به سیستم حسابداری مدیریت متداول ارزش افزایی می کند و اطلاعات مفیدی در اختیار شرکت ها جهت مدیریت و بهبود عملکرد قرار می دهد و توسعه پایدار را به ارمغان می آورد. محققین اذعان کرده اند که سیستم های حسابداری مدیریت متداول اغلب آن بخش از مواد خام تبدیل شده به ضایعات را به عنوان هزینه های محیطی در نظر نمی گیرند و در نتیجه باعث تخمین غیرصحیح در مورد این هزینه ها می شوند و اغلب رقم کمتری نسبت به واقعیت نشان می دهند. علیرغم اهمیت و منافع EMA، سطح بکارگیری و پیاده سازی شیوه EMA هنوز در شرکت های بسیاری از کشورهای جهان، بخصوص در کشورهای درحال توسعه، ضعیف است. اکثر مدیران مزیت های بهبود عملکرد محیطی و کاهش تاثیرات زیست محیطی را تشخیص نمی دهند. بنابراین، فرصت های بسیاری برای کاهش هزینه های محیطی از دست می روند. این بخاطر آگاهی محیطی کم، عدم وجود نقش موثر هیئت های تخصصی، عدم وجود فشار ذینفعان و همچنین مقررات زیست محیطی ضعیف و مشکلات مواجه شده توسط شرکت ها می باشد. این ضعف در شرکت های کوچکتر مشهودتر است؛ جایی که تخصص و ظرفیت نوآوری در حسابداری مدیریت به احتمال کمتر وجود دارد. علاوه بر آن، امروزه مشتریان از شرکت ها تقاضا دارند که بیشتر نگران و مسئول مسائل زیست محیطی باشند.

با اینکه EMA، یک ابزار حسابداری مدیریت استراتژیک مهم برای بهبود عملکرد محیطی یک شرکت است، اما شیوه عملکردی سبز در شرکت های SME هنوز توجه پژوهشی آنچنانی از جانب پژوهشگران به خود جلب نکرده است. در همین راستا، این پروپوزال به این موضوع پژوهشی جدید پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده است. ساختارهای عمده پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و در نتیجه می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان در راستای یادگیری چارچوب های پروپوزال نویسی باشد و موضوعات مطالعاتی مشابهی را در ذهن مخاطبان ایجاد نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

حسابداری مدیریت محیطی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال بررسی رویکردهای حسابداری مدیریت محیطی در شرکت های تولیدی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi