دانلود پروپوزال بهینه سازی انرژی مبتنی بر الگوریتم کلونی مورچگان در شبکه حسگر بیسیم

عنوان فارسی :

بهینه سازی مصرف انرژی مبتنی بر الگوریتم کلونی مورچگان در شبکه های حسگر بیسیم

عنوان انگلیسی :

Energy consumption optimize based on ant colony algorithm for wireless sensor networks

رشته های مرتبط :

  مهندسی کامپیوتر

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
38,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

انرژی محدود، یکی از مشخصه های خاص WSN می باشد، نحوه استفاده بهینه از منابع محدود موجود در هر گره سنسور، بسیار مهم است. تحقیقاتی زیادی با هدف کاهش مصرف انرژی در WSNها انجام شده است، ولی نتایج شبیه سازی های آنها نشان داده که نزدیک ترین گره اصلی به گره سینک همیشه بیشترین مصرف انرژی را نسبت به گره های دیگر دارد، و این موضوع بدین دلیل است که این گره سریع تر از کار می افتد و موجب از کار افتادن کل شبکه می گردد. الگوریتم ها و مکانیزم های مختلفی برای بهینه سازی انرژی ارائه شده اند و در این پژوهش نیز از الگوریتم کلونی مورچه برای بهینه سازی مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم استفاده شده است.

در دنیای واقعی، مورچه ها (در ابتدا) به طور تصادفی سرگردان هستند و پس از پیدا کردن غذا با طی مسیرهای علامت گذاری شده با فرومون ها به کلونی خود باز می گردند. اگر مورچه های دیگر هم این مسیر را بیابند، احتمالا مسیر خود را به صورت تصادفی دنبال نمی کنند و به جای آن از این مسیر تبعیت کرده و غذا را به کلونی برمی گردانند. با این حال، فرومون به مرور زمان تبخیر می شود و کارایی خود را از دست می دهد. بنابراین یافتن کوتاه ترین مسیر برای یافتن غذا در این زمینه بسیار حائز اهمیت می باشد. البته تبخیر شدن فرومون نیز مزیت هایی دارد. از این بابت که مورچگان بعدی مسیرهای کوتاه تری را یافته و به عبارت دیگر، مسیر های جدیدی را علامت گذاری می کنند، یعنی به تقویت مسیر اصلی کمک می کنند و مورچگان دیگر نیز به این کار ادامه می دهند تا نهایتا کوتاه ترین و بهینه ترین مسیر بین کلونی و غذا یافت می شود.

این پروپوزال نیز به مطالعه روی بهینه سازی کاهش انرژی در WSNها با استفاده از چارچوب های الگوریتم بهینه سازی کلونی مورچگان پرداخته است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، پرسش های تحقیق، روش گردآوری و تحلیل داده ها و جنبه های نوآورانه در آن رعایت شده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند الهام بخش ایده های جدیدی برای پژوهشگران باشد. شما دانشجوی گرامی نیز می توانید با مطالعه آن، علاوه بر آشنایی بیشتر با مفاهیم ارائه شده، با ساختارهای پروپوزال نویسی نیز آشنا شده و موضوع مناسبی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نمایید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

بهینه سازی انرژی در شبکه های حسگر بی سیم


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال بهینه سازی انرژی مبتنی بر الگوریتم کلونی مورچگان در شبکه حسگر بیسیم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 8 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.