دانلود پروپوزال مطالعه ای در زمینه اختلاس در قوانین حقوقی ایران و عراق

عنوان فارسی

مطالعه ای مقایسه ای در زمینه اختلاس در قوانین حقوقی ایران و عراق

عنوان انگلیسی

A comparative study of embezzlement in the legal laws of Iran and Iraq

رشته مرتبط

  حقوق جزا و جرم شناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

اختلاس، عبارت است از عمل نگهداری دارایی با هدف تبدیل (سرقت) چنین دارایی هایی، توسط یک یا چند فرد که به آنها امانت داده شده، و یا برای اهداف خاصی استفاده شود. اختلاس، نوعی تقلب مالی است. برای مثال، یک وکیل ممکن است پول را از حساب های معتمد مشتریانشان، اختلاس کند یا یک مشاور مالی ممکن است پول سرمایه گذاران را اختلاس کند، و یک همسر یا شوهر ممکن است از یک حساب بانکی مشترک با همسر، اختلاس کند. اختلاس معمولاً یک جرم دارای واسطه، انجام شده بوسیله روش خاص است با این دقت که تبدیل مجرمانه آن مال را مخفی کند که این بدون دانش یا رضایت شخص مالباخته، رخ می دهد. اغلب در برگیرنده این است که شخص معتمد تنها بخش کوچکی از کل پول یا منابعی که دریافت می کند یا کنترل می کند را اختلاس می کند تا خطر شناسایی شدن جابجایی پول یا منابع را به حداقل برساند. اختلاس ها، در صورت موفقیت آمیز بودن ممکن است به مدت چند سال بدون شناسایی ادامه پیدا کنند. قربانیان اغلب مواقع تشخیص می دهند که پول، پس انداز، دارایی ها یا منابع دیگر، گم شده اند و اینکه توسط اختلاسگر برده شده اند، تنها هنگامی که قسمت نسبتاً بزرگی از وجوه و پول ها، در زمان خاصی لازم باشند یا وجوه برای کاربرد دیگری، درخواست شوند؛ یا هنگامی که یک سازماندهی موسساتی عمده (تعطیل یا جابجایی یک کارخانه یا دفتر اداری یا ادغام یا خرید یک شرکت) نیاز به حسابداری کامل و مستقل همه دارایی های حقیقی و جاری، قبل از رخداد یا همزمان با سازمان دهی مجدد، لازم باشد.

این جرم از جمله جرائمی است که فقط می تواند توسط افرادی خاص همانند کارکنان و مامورین دولتی مورد ارتکاب قرار گیرد. آسیب های وارد شده ناشی از اختلاس بر بدنه اقتصادی یک کشور، بر کسی پوشیده نیست و این موضوع زمانی تشدید می یابد که اختلاس توسط گروهی از مسئولین دولتی بوده باشد چرا که علاوه بر آسیب های اقتصادی، می تواند موجب کاهش اعتماد عمومی مردم نسبت به دولت گردد. این پروپوزال نیز با مبنا قرار دادن بحث فوق، به بررسی مساله اختلاس در دو کشور ایران و عراق پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند برای دانشجویان مفید باشد. همچنین مطالعه این پژوهش می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای مطالعات آتی در این حیطه گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن به عنوان نمونه قرار داده شده است:

اختلاس


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای در زمینه اختلاس در قوانین حقوقی ایران و عراق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi