دانلود پروپوزال آنالیز و پیش بینی مصرف انرژی برق با استفاده از روش های داده کاوی

عنوان فارسی

آنالیز و پیش بینی مصرف انرژی برق با استفاده از روش های داده کاوی (مطالعه موردی: شرکت توزیع برق آذربایجان غربی)

عنوان انگلیسی

Analysis and predicting electricity energy consumption using data mining techniques – A case study: West Azerbaijan Electrical Power Distribution Company

رشته مرتبط :

  مهندسی برق

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

پیش بینی مصرف انرژی، امری ضروری در سیاست گذاری های کشورهای در حال توسعه محسوب می گردد. انرژی، اساس توسعه اقتصادی یک کشور می باشد، و برق یکی از مهمترین منابع انرژی محسوب می گردد. بنابراین سیاست های انرژی در یک کشور، بسیار حیاتی و تعیین کننده هست، چرا که نه تنها توسعه یک کشور را هدایت می کند، بلکه بر محیط کار صنایع نیز تاثیرگذار است. با توجه به سرمایه گذاری های کلان و زمان زیاد مورد نیاز برای پروژه های گسترش انرژی برق، تصمیم گیری های ضعیف می تواند منجر به نتایج بسیار منفی گردد. پیش بینی خوب تقاضا، یک پیش شرط اساسی برای توسعه موثر سیاست های انرژی محسوب می گردد زیرا می تواند احتمال خطا در برنامه ریزی سیستم برق را کاهش دهد. پیش بینی دقیق مصرف برق، موضوعی بسیار مهم می باشد. همچنین، مصرف انرژی در جهان نیز به دلیل رشد جمعیت، بهبود استانداردهای زندگی، تاکید بر صنعتی شدن کشورهای در حال توسعه، و نیاز به حفظ نرخ رشد اقتصادی مثبت، رو به افزایش است. با توجه به این واقعیت، یک روش پیش بینی دقیق برای برنامه ریزی سرمایه گذاری تولید و توزیع انرژی، بسیار مهم است. مصرف انرژی در کشور ایران نیز در چند دهه گذشته به دلیل رشد روز افزون جمعیت و توسعه اقتصادی، افزایش یافته است.

بررسی مقالات منتشر شده در این زمینه نشان می دهد که مطالعات زیادی به بررسی پیش بینی میزان مصرف برق پرداخته اند. محققینی که در این زمینه فعالیت داشته اند، این پیش بینی را به دو دسته پیش بینی کوتاه مدت و پیش بینی بلند مدت تقسیم کرده اند. همچنین، آب و هوای هر منطقه نیز، یکی از متغیرهای تعیین کننده در زمینه پیش بینی مصرف بوده است.

در این پروپوزال نیز با استفاده از روش های داده کاوی، به بررسی این موضوع پرداخته شده است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی شامل بررسی متغیرها در قالب یک مدل مفهومی، روش های جمع آوری و تحلیل داده ها، و جنبه های نوآورانه در این پژوهش رعایت شده اند. مطالعه این محصول می تواند الهام بخش ایده های جدیدی برای محققین و دانشجویان در راستای نگارش پروپوزالی مشابه با این موضوع باشد.

در ادامه نیز بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد، و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

پیش بینی مصرف برق


نقد و بررسی‌ها

  1. طاهری

    با توجه به اهمیت انرژی و نقش آن در توسعه ْ این پروپزال با ارزش است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi