دانلود پروپوزال بررسی نقش رسانه های آموزشی در بهبود فرآیند یادگیری

عنوان فارسی

بررسی نقش رسانه های آموزشی در بهبود فرآیند یادگیری از دیدگاه معلمان دینی مقطع راهنمایی در تهران

عنوان انگلیسی

Investigating the Role of Educational Media in Improving the Learning Process from the Point of View of Religious Teachers in Secondary School in Tehran

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

آموزش را می توان یکی از ستون های اساسی یک جامعه دانست. بقا، پایداری و توسعه هر جامعه به کیفیت آموزش بستگی دارد. سیستم های آموزشی و فعالیت هایشان همیشه بخاطر پیشرفت جوامع، تحت تغییر قرار گرفته اند. بنابراین، وظایف و مسئولیت های معلم در مقایسه با گذشته سنگین تر شده است. روش های آموزش سنتی دیگر به هدایت جامعه و افرادش در رسیدن به یک تحول کلان، کمک نمی کنند. تنها زمانی که اطلاعات بدست آمده از دو کانال رابطه هماهنگ تر با همدیگر داشته باشند و بتوانند با همدیگر تعامل داشته باشند، یادگیری به بهترین نحو ممکن رخ می دهد. می توان گفت که توضیح کلامی همراه با شکل ها و دیاگرام به یادگیری فرآیند و بیادآوری محتوا کمک می کند. امروزه، بخاطر وجود فنآوری های کامپیوتر تعاملی جدید، شکل فرآیندهای تعلیم و تدریس کاملاً از فرآیند یک طرفه یا انتقال اطلاعات از معلم به دانش آموزان، تغییر کرده است. می توان گفت فنآوری های نوظهور سیستم آموزشی را متحول کرده اند. امروزه، فنآوری IT یک محیط آموزشی است که یک عنصر اساسی در آموزش و تدریس و سیستم های یادگیری را مدنظر قرار داده است. با رخداد انقلاب فنآوری در دهه 1980، جهان وارد مرحله جدیدی شده است که در آن رسانه ها به یک مولفه اساسی از جوامع انسانی همراه با تکامل و تنوع سازی تبدیل شده اند. به بیان کلی تر، گفتار، نوشتار، تقلید و بیان، بیان چهره، لباس پوشیدن و رفتار را می توان در رسانه های ارتباطاتی شامل کرد. علاوه بر آن، رسانه ها، روشی ویژه برای انتقال پیام ها می باشد و شامل سیستمی از علائم یا کدها هستند.

بخاطر توانایی تولید و توزیع پیام های مختلف در یک محدوده گسترده، رسانه ها حضور و تاثیر ژرفی در فرآیند مبادله اطلاعات و اخبار، افکار و فرهنگ دارند و نقش اساسی در تغییر عقاید و رفتار عمومی ایفا می کنند. در حالی که فنآوری های ارتباطاتی جوامع مختلفی را متحول کرده اند، اما بر درک خودمان، جوامعمان و تنوع فرهنگیمان، تاثیر می گذارد. البته، استفاده از دانش نوظهور به نام «سواد رسانه ای» برای درک کاربرد و کاربردهای رسانه های جمعی، یک مهارت اساسی در قرن 21 در نظر گرفته شده است. مسئولیت سیستم آموزشی در مورد آموزش سواد رسانه ای مثل مسئولیت برای سواد خواندن و نوشتن کودکان و نوجوانان است. از بین سطوح آموزشی مختلف سیستم آموزشی، راهنمایی و دبیرستان اهمیت بالاتری دارد زیرا حلقه ارتباطی مرتبط کننده مدرسه با جامعه است. از دانش آموزانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند، انتظار می رود سواد رسانه ای مناسب داشته باشند، زیرا یک مهارت اساسی برای زندگی در جهان امروزی است. داشتن این مهارت برای دانش آموزان بجز رده های دیگر جامعه، اساسی تر است. مطالعات بسیاری در مورد اثر رسانه ها در جامعه انجام شده است؛ اما نقش رسانه های آموزشی بر یادگیری قبلاً بررسی نشده است. اما، می توان گفت که مطالعات قبلی فرضیه های پژوهشی ارائه شده در این مطالعه را ارزیابی کرده اند و نقش رسانه های آموزشی بر فرآیند یادگیری دانش آموز را تایید کرده است.

این پروپوزال نیز با تاکید بر این مفاهیم، برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده و ساختارهای عمده پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده است. مطالعه این پروپوزال می تواند دانشجویان را با این ساختارها آشنا کرده و ایده های پژوهشی جدید و مشابهی را در ذهن آنها القا نماید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

نقش رسانه آموزشی در یادگیری


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال بررسی نقش رسانه های آموزشی در بهبود فرآیند یادگیری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi