دانلود پروپوزال تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از دیدگاه قرآن و احادیث

عنوان فارسی

مطالعه ای بر موضوع تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از دیدگاه قرآن و احادیث

عنوان انگلیسی

A study on the subject of education and training of children and adolescents from the perspective of the Quran and hadiths

رشته مرتبط

  فقه؛ حقوق؛ علوم قرآنی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

دوران کودکی و نوجوانی، اهمیت بالایی در کتب اسلامی به خصوص در قرآن داشته و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرا که هویت هر فردی در این دوران پایه ریزی می گردد. در قرآن و احادیث به این موضوع تاکید شده که این دوران بایستی با پاکی و معرفت سپری گردد چرا که تغییرات و تحولات جسمی و روحی در این دوران به قدری سریع است که می تواند گمراهی ها و تشویش های زیادی را به همراه داشته باشد. در این دوران یک انسان نیاز دارد تا مورد محبت اطرافیان خود قرار گیرد و شخصیت او نیز مورد احترام باشد. در همین راستا به دنبال یافتن یک نقطه اتکای روحی و روانی قوی برای خود است. پیامبر اکرم نیز اوجه خاصی به این دوران از زندگی یک انسان داشته و رهنمودهای مهمی را برای والدین در راستای تربیت فرزندانشان ارائه داده است. به یک نوجوان پس از سن بلوغ باید به چشم یک بزرگسال نگریست و به نظرات او احترام گذاشت و با وی مشورت کرد چرا که این موضوع باعث می گردد تا حس مسئولیت پذیری در او القا شده و شخصیت او نیز به شکلی والا شکوفا گردد. در اسلام به خوبی به این موضوع پرداخته شده و تاکید شده تا تربیت یک نوجوان به شکلی باشد که وی پس از دوران بلوغ، در مقابل اعمال و رفتار مثبت و منفی که نشان می دهد، حس مسئولیت پذیری داشته باشد و مجازات ها و نیز پاداش هایی که ناشی از رفتارهایش می باشد را به خوبی بپذیرد.

قبل از همه اینها باید توجه داشت که اولین و اصلی ترین مربی هر انسانی، خدای اوست چرا که با ارسال پیامبران خود، عهده دار آموزش و تعلیم انسان ها شده است. خداوند در قرآن کریم به کرات از کلمه “رب” استفاده کرده و در این راستا به انسان ها یادآوری کرده که مربی آنهاست و در این راستا، به آنها گوشزد کرده که هر انسانی، استعداد فراگیری علم و دانش و تربیت و رسیدن به مقام والای انسانی را داراست. خداوند، پیامبران خود را نیز به سمت انسان ها فرستاده تا آنها را در راه رسیدن به کمال، کمک نمایند. باید پذیرفت که یک انسان ذاتا قابل تربیت است و اگر این مشخصه در انسان وجود نداشت، تعلیم و تربیت و رسیدن به کمال نیز در اون قابل تصور نبود.

زمان و مکان، تاثیر به سزایی در تربیت یک انسان دارد و همانطور که در احادیث و روایات و سخنان بزرگان نیز به این موضوع تاکید شده، بهترین دوران برای تربیت یک انسان دوران کودکی و نوجوانی اوست.

در این پروپوزال نیز سعی شده تا به صورت مفصل به بررسی مساله تعلیم و تربیت در دوران کودکی و نوجوانی از دیدگاه قرآن کریم و احادیث پرداخته شود. در مورد این پروپوزال باید بیان کنیم که ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و در نتیجه مطالعه آن می تواند ابزاری قدرتمند برای دانشجویان و محققین در راستای آشنایی با این ساختارها باشد. شما دانشجوی گرامی با مطالعه پروپوزال آماده رشته الهیات و حقوق می توانید ایده های پژوهشی جدیدی را نیز برای اهداف دانشگاهی و پژوهشی خود استخراج نمایید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

تعلیم و تربیت در کودکی و نوجوانی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان از دیدگاه قرآن و احادیث”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi