دانلود شبیه سازی unit commitment با الگوریتم PSO

خلاصه:

مسئله ی در مدار قرار گرفتن واحدها در درس بهره برداری از سیستم های قدرت مطرح است. فرقی که با پخش بار اقتصادی دارد این است که ساعتهای قبلی و ساعتهای بعدی نیز در تولید نیروگاه ها دخیل هستند. اینکه یک نیروگاه بنا به پیش بینی بار مصرفی، در هر ساعت چه میزان تولید کند در بهره برداری از سیستم های قدرت اهمیت ویژه ای دارد. در این شبیه سازی این مسئله با فرض یک مثال، با الگوریتم PSO مورد بررسی قرار گرفته و شبیه سازی شده است.

قیمت دانلود :
44,400 تومان
شرح موضوع

در مدار قرار گرفتن نیروگاه ها

به جرات می توان گفت یکی از اساسی ترین مسائل در زمینه مدیریت نیروگاه ها و بارها مسئله ی در مدار قرار گرفتن نیروگاه ها یا همان بحث unit commitment می باشد. در وهله ی اول به نظر می رسد تعیین میزان تولید هر نیروگاه در هر ساعت کار آسانی است که به این موضوع اصلاحا پخش بار اقتصادی گفته می شود. اما مسئله وقتی پیچیده می شود که بخواهیم برای پخش بار ساعتهای بعد و موضوع on و off بودن نیروگاه ها را هم لحاظ کنیم که این موضوع در حیطه ی در مدار قرار گرفتن واحدها یا همان unit commitment می گنجد.

در مدار قرار گرفتن واحدها

با این پیش زمینه، در این محصول نیز مسئله ی در مدار قرار گرفتن واحدها برای مدت 3 ساعت و 3 نیروگاه مورد بررسی قرار گرفته است. اطلاعات مربوط به این سه نیروگاه مطابق جدول زیر ارائه شده است:

UNIT COMMITMENT

از طرفی تابع هزینه ی کلی تولید توان برای هر سه نیروگاه نیز ارائه شده است. حال با توجه به این توابع هزینه که در فایل ورد این محصول به طور کامل توضیحات آنها ارائه شده، می خواهیم برای شبکه ای که دارای بارهای ساعتی مطابق نمودار زیر است، بحث unit commitment را پیاده کنیم.

شبیه سازی UNIT COMMITMENT

با انجام شبیه سازی مسئله در برنامه متلب نتایج برای مقدار تولید توان هر واحد به صورت زیر می باشد:

در مدار قرار گرفتن نیروگاه ها

مثال فوق به صورت کامل در متلب شبیه سازی شده است و نگارش کدها به گونه ایست که شما می توانید با تغییراتی کوچک، هر مثال از بحث در مدار قرار گرفتن نیروگاه ها را در آن پیاده سازی کنید.


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود شبیه سازی unit commitment با الگوریتم PSO”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi