شبیه سازی و ترجمه مقاله طراحی ناظر-کنترلر فازی با اندازه گیری نمونه-خروجی برای سیستم غیرخطی

عنوان فارسی :

طراحی ناظر-کنترلر فازی چند جمله ای با اندازه گیری نمونه-خروجی برای سیستم غیرخطی با توجه به قابل محاسبه بودن متغیرهای فرضی

عنوان انگلیسی :

Design of Polynomial Fuzzy Observer-Controller with Sampled-Output Measurements for Nonlinear Systems Considering Unmeasurable Premise Variables

کلمات کلیدی :

  کنترل کننده فازی چند جمله ای – ناظر فازی چند جمله ای – اندازه گیری نمونه خروجی – متغیرهای فرضی قابل محاسبه – مجموع مربعات

درسهای مرتبط : سیستم های کنترل غیرخطی - کنترل پیشرفته - کنترل فازی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 12 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2015 تعداد رفرنس مقاله : 61
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : سفارش ترجمه تخصصی این مقاله
IEEE
قیمت دانلود مقاله
25,000 تومان
فهرست مطالب

1- مقدمه 2- مقدماتی 3- آنالیز پایداری 4- مثالهای شبیه سازی 5- نتیجه گیری

چکیده انگلیسی مقاله

ABSTRACT- In this paper, we propose a polynomial fuzzy observer-controller for nonlinear systems where the design is achieved through the stability analysis of polynomial-fuzzymodel- based (PFMB) observer-control system. The polynomial fuzzy observer estimates the system states using estimated premise variables. The estimated states are then employed by the polynomial fuzzy controller for the feedback control of nonlinear systems represented by the polynomial fuzzy model. The system stability of the PFMB observer-control system is analyzed based on the Lyapunov stability theory. Although using estimated premise variables in polynomial fuzzy observer can handle a wider class of nonlinear systems, it leads to a significant drawback that the stability conditions obtained are non-convex. Matrix decoupling technique is employed to achieve convex stability conditions in the form of sum of squares (SOS). We further extend the design and analysis to polynomial fuzzy observer-controller using sampled-data technique for nonlinear systems where only sampled-output measurements are available. Simulation examples are presented to demonstrate the feasibility and validity of the design and analysis results.

چکیده ترجمه شده به فارسی

چکیده – در این مقاله ، ما یک کنترلر-ناظر فازی چند جمله ای برای سیستم غیرخطی که از طریق تجزیه و تحلیل پایداری چند جمله ای-مدل فازی براساس سیستم ناظر-کنترل به دست آمده است، طراحی کرده ایم. چندجمله ای ناظر فازی، حالت سیستم را با استفاده از متغیرهای فرضی تخمین می زند. حالات تخمین زده شده با کنترلر فازی برای کنترل فیدبک سیستم غیرخطی ارائه شده توسط مدل فازی چند جمله ای مورد استفاده قرار می گیرند. پایداری سیستم PFMB سیستم ناظر-کنترل براساس تئوری پایداری لیاپانوف مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. اگرچه ، با استفاده از تخمین متغیرهای فرضی در ناظر فازی چند جمله ای می توان یک کلاس گسترده تر از سیستم های غیرخطی را اداره نمود، اما این مسئله یک نقطه ضعف اصلی محسوب می شود زیرا شرایط پایداری به دست آمده واگرا است. روش تجزیه ماتریس برای رسیدن به شرایط پایداری همگرا در قالب مجموع مربعات مورد استفاده قرار گرفته است. ما بیشتر جهت طراحی را توسعه داده و کنترلر-ناظر فازی چند جمله ای را با استفاده از روش نمونه برداری برای سیستم های غیرخطی که فقط یک نمونه خروحی قابل اندازه گیری در دسترس می باشد، را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم. نمونه شبیه سازی برای نشان داده امکان و اعتبار طراحی و تجزیه و تحلیل نتایج ارائه شده است.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

طراحی کنترل کننده فازی

کنترل کننده فازی در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری در کنترل سیستم های غیر خطی داشته است. در اکثر موارد کنترلر فازی مناسب تر از بقیه کنترل کننده های کلاسیک می باشد. طراحی کنترلر فازی شیوه ای است که براساس تجربه انسان و عدم قطعیت موجود در پروسه ها به دست می آید. در طراحی کنترلر فازی شیوه ای به کار می رود تا سیستم پیچیده را به زیر سیستم ها تجزیه نمود. حال که سیستم به چند زیر سیستم تجزیه شد، هر بخش را توسط قوانین ساده کنترلی ، کنترل می کنند. کنترل کننده نهایی برای کل سیستم از طریق ترکیب نمودن تمام کنترل های محلی به دست می آید. کنترل کننده فازی در حالت کلی سه بخش دارد:

1- قسمت فازی ساز

2- قسمت پایگاه داده

3- قسمت فازی زدا

گاهس از ترکیب کنترل فیدبک حالت با کنترل فازی استفاده می شود و نتایج بسیار رضایت بخش نیز می باشند.

در این مقاله نیز یک کنترلر-ناظر فازی چند جمله ای برای سیستم غیرخطی که از طریق تجزیه و تحلیل پایداری چند جمله ای-مدل فازی براساس سیستم ناظر-کنترل به دست آمده است، طراحی شده است. در حالت کلی این مقاله طراحی کنترل کننده فازی در متلب بوده و شما می توانید با دانلود آن از این نوع سیستم کنترلی برای پروژه های خود استفاده نمایید.

 

محتوی بسته دانلودی:

m فایل های شبیه سازی مقاله در متلب PDF مقاله انگلیسی
قیمت : 25,000 تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی و ترجمه مقاله طراحی ناظر-کنترلر فازی با اندازه گیری نمونه-خروجی برای سیستم غیرخطی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

تماس با پشتیبانی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.