دانلود پروپوزال بررسی عوامل موثر بر افسردگی در میان افراد مبتلا به صرع

عنوان فارسی

بررسی عوامل موثر بر افسردگی در میان افراد مبتلا به صرع (مطالعه موردی: بیماران مصروع در بندرعباس)

عنوان انگلیسی

Investigating the Effective Factors on Depression among People with Epilepsy (Case Study: Epileptic Patients in Bandar Abbas)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
88,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

افسردگی در بیماران صرع چندین تاثیر دارد: کیفیت کم زندگی، افزایش تعداد حمله، ریسک خودکشی، افزایش مراقبت سلامت و تضعیف اثرات جانبی داروهای ضدصرع. اغلب این موضوع در این بیماران کمتر تشخیص داده شده یا درمان نشده است.

صرع، گروهی از سندرم هایی هستند که علامت مشخصه آنها حمله های مکرر فعال نشده است که فرد بیمار صرع خوانده می شود اگر دو حمله یا بیشتر از دو حمله داشته باشد. تقریباً، 50 میلیون نفر در سراسر جهان با این شرایط زندگی می کنند. علائم افسردگی در این بیماران، اختلال خواب، کاهش انرژی، کاهش علاقه، خستگی می باشند، و عموماً با فعالیت های روزمره بیماران تداخل دارد. شواهد قانع کننده ای وجود دارند که بیان می کنند، افراد دچار صرع (PWE) تعدادی مشکل روانی اجتماعی دارد؛ افسردگی موردی از آن است که تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی آنها دارد. بیماران صرع، تمایل زیاد به ابتلا به افسردگی دارند و نرخ این بیماران به میزان قابل توجهی بیشتر از نرخ افسردگی در بیماران دچار بیماری های مزمن دیگر و افراد عادی دارد. افسردگی در بیماران PWE یک مسئله معمول و جهانی با شیوع بین 9 و 55 درصد در کشورهای توسعه یافته است.

صرع می تواند باعث افسردگی شود، زیرا تبعیض اجتماعی را بوجود می آورد. این می تواند باعث تنزل، کاهش خود ارزشمندی و دیدگاه کل نگر در مورد زندگی شود. بیماران صرع در خطر ناخودآگاه شدن یا افتادن در جامعه قرار دارند و می تواند باعث شرمندگی اجتماعی شود که با افسردگی در بیماران صرع، برابر می شود. همه این پیامدها باعث افسردگی می شوند و به نوبه خود افسردگی در این بیماران می تواند باعث مسائل روانی-اجتماعی مختلف شود. این مسائل می توانند بر عملکرد بیماران تاثیر بگذارد، مانند، ناتوانی از پایبندی به درمان، کاهش کیفیت زندگی، بی کاری، کاهش وضعیت آموزشی، بار زیاد هزینه مراقبت سلامتی و افزایش خطر خودکشی.

این پروپوزال نیز با تاکید بر مطالب فوق الذکر، برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. ساختارهای پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، روش تحقیق، پرسش های پژوهشی، ابزارهای جمع آوری و تحلیل داده از جامعه آماری در این محصول رعایت شده اند. مطالعه این محصول می تواند آشنایی دانشجویان با این ساختارها را افزایش داده و ایده های پژوهشی جدید و مشابهی را در اختیار آنها قرار دهد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

افسردگی و بیماری صرع


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال بررسی عوامل موثر بر افسردگی در میان افراد مبتلا به صرع”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi