دانلود پروپوزال مطالعه ای بر کاهش سن تمایل به بزهکاری در بین زندانیان

عنوان فارسی

مطالعه ای بر کاهش سن تمایل به بزهکاری در بین زندانیان (بررسی رویکردهای پیشگیرانه)

عنوان انگلیسی

A study on reducing the age of delinquency among prisoners (Preventive Approaches)

رشته مرتبط :

  حقوق

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

پیشرفت و توسعه یک کشور ارتباط تنگاتنگی با منابع انسانی آن دارد و در نتیجه افراد یک جامعه را می توان به عنوان اصلی ترین سرمایه های یک مملکت قلمداد کرد. در این میان، کودکان و نوجوانان جزو اصلی ترین بخش این سرمایه محسوب می گردند و اهمیت بالایی برای یک کشور دارند. در این میان اهمیت سرمایه گذاری روی این قشر بر کسی پوشیده نیست و هر کشوری که تمایل به پیشرفت دارد باید این موضوع را در نظر داشته باشد. مطالعات و پژوهش های مرتبط با بررسی عوامل تاثیرگذار روی گرایش نوجوانان به بزهکاری، بسیار ضروری است.

هدف این پروپوزال بررسی دلایل کاهش سن گرایش به بزهکاری در بین زندانیان بوده و در این بین راهکارها و روش های پیشگیرانه ای نیز ارائه گردیده و بررسی شده اند. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند راه حل مناسبی در راستای آشنایی دانشجویان با این ساختارها باشد. همچنین با توجه به ساختار و نتیجه گیری های این پژوهش می تواند امیدوار بود که مسیرهای پژوهشی جدیدی برای مطالعات آتی هموار گردد.

در رابطه با موضوع این پروپوزال می توان گفت که بزهکاری، پدیده ای است که تمامی کشورها و دولت های جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند. این اصطلاح عمدتا در زمینه جرائمی به کار گرفته می شود که نوجوانان مرتکب می گردند. عوامل مختلفی می توانند روی این موضوع تاثیر داشته باشند همانند وضعیت اقتصادی و اجتماعی و حتی مسائل سیاسی یک جامعه.

بزهکاری نوجوانان، عمل مبادرت در رفتار غیرقانونی توسط یک فرد کوچکتر از سن قانونی اکثریت، می باشد. یک بزهکار نوجوان، شخصی است که معمولاً کمتر از 18 سال سن دارد و عملی را انجام می دهد که اگر توسط یک بزرگسال انجام می شود، به عنوان یک جرم محکوم می شود. جرایم نوجوانان می تواند از بزه های وضعیتی (مانند سیگار کشیدن/مصرف مشروبات الکلی) تا جرایم مالی و جرایم خشن، متغیر باشد. تعدادی از متخصصان، افزایش بازداشت های جوانان را اعلام کرده اند و نتیجه گیری کرده اند که این ممکن است بیشتر بازگو کننده عدالت جنایی هجومی تر و سیاست های تحمل  و نه تغییرات رفتاری جوانان باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

بزهکاری


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر کاهش سن تمایل به بزهکاری در بین زندانیان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi