دانلود پروپوزال روش جمع آوری و تحلیل داده در شبکه حسگر بیسیم مبتنی بر اینترنت اشیا

عنوان فارسی

مطالعه ای بر روش های جمع آوری و تحلیل داده در شبکه های حسگر بیسیم مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT)

عنوان انگلیسی

A Study on Data Aggregation and Analysis Techniques in IoT-based Wireless Sensor Networks

رشته مرتبط :

  مهندسی کامپیوتر

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

گسترش روزانه پیشرو در استفاده از فنآوری هایی مانند شبکه های بی سیم و ادوات هوشمند، که به حسگرهای مختلف، برچسب های بازشناسی با امواج رادیویی (RFID) و «ارتباطات میدان نزدیک» (NFC ها)، مجهز شده اند، باعث توسعه تفکر در مورد مفهوم «اینترنت اشیاء» جدید برای زندگی روزمره انسان ها، شده است. اینترنت اشیاء، جهانی را توصیف می کند که در آن، همه چیز شامل اشیای بی جان که هویت دیجیتال برای خودشان دارند، را توصیف می کند و به سیستم های هوشمند اجازه می دهد تا آنها را سازمان دهی و مدیریت کنند. ایده اینترنت اشیاء، پتانسیل ارتباطات، مبادله داده ها، تجمیع و تلفیق در اشیاء موجود در محیط اطرافمان را ارتقاء می دهد. هرچیزی در این فضا، تعدادی خدمات دارد که برای آنها اشیاء یا موجودات دیگر، ارائه می دهد و خدمات لازمه آنها را دریافت می کند. برای ارتباطات ساده تر و سریعتر بین این اشیاء و امکان مدیریت آنها، تعدادی مدل و ضابطه ارائه شده اند که قابلیت دریافت و ارائه خودکار یک سرویس ویژه را دارد. با توجه به گستره کار و پژوهش ها در زمینه IoT، و پیدایش دسته بندی هایی مانند شهرهای هوشمند، کارخانه های هوشمند، خودروهای هوشمند، ساختمان های هوشمند، گجت های هوشمند، مراقبت و بهداشت هوشمند، ایجاد سیستمی با کمترین چالش ها، لازم است. به این منظور، حذف چالش های موجود برای بهبود و افزایش استفاده روزمره از این فنآوری چندرشته ای، لازم است. پژوهشگران بسیاری در رشته های مختلف فعالیت می کنند تا چالش های اینترنت هوشمند را رفع نمایند.

مدل رایانش «اینترنت اشیاء» (IoT)، در دهه اخیر، محبوبیت زیاده به خود جلب کرده است. اخیراً، تعداد روز افزونی از پروژه های IoT، در زمینه های مختلف، مانند کشاورزی، نظارت بر محیط (زیست) و حراست امنیتی، انجام شده اند. در ابتدا، اصطلاح IoT برای اشاره به مشارکت اشیاء دارای شناسه یکتا با فنآوری «بازشناسی فرکانس رادیویی» (RFID)، استفاده می شود. بعداً، تعریف IoT، گسترش یافته است تا به یک شبکه از اشیاء/ادوات به هم متصل، مانند تگ های RFID، حسگرها، فعال سازها، تلفن های هوشمند و کامپیوترهای تک بورد، گسترش یافته است. این اشیاء، قادر به گردآوری داده ها از محیطش از طریق حسگرها، تعامل با جهان فیزیکی با پردازش و بکار گیری اعمال و برقراری ارتباطات با بکار گیری استانداردهای پروتکل ارتباطاتی موجود، می باشند. در یک محیط IoT، انتظار می رود که اشیاء برای دستیابی به اهداف مشترک، همکاری کنند.

توجه رو به رشد به استفاده از فنآوری های حسگر بی سیم در سناریوهای اینترنت اشیاء مختلف، بوجود آمده است. با ملاحظه رشد هنگفت اشیاء هوشمند و کاربردهای آنها، نیاز به گردآوری و تحلیل داده های محصول آنها، به یکی از چالش های اصلی تبدیل شده اند. گره های حسگر، بوسیله باتری تغذیه می شوند و در نتیجه فعالیت کارآمد از نظر انرژی، بسیار مهم است. برای رسیدن به این هدف، جلوگیری از افزونگی در داده های دریافتی از گره های مجاور قبل انتقال داده های نهایی به ایستگاه مرکزی، مطلوب است. تجمیع داده ها، یکی از روش های تاثیر گذار در حذف افزونگی داده و بهبود بازده انرژی می باشد؛ همچنین، عمر شبکه های حسگر بی سیم را افزایش می دهد. علاوه بر آن، پروتکل تجمیع کارآمد داده ها، می تواند ترافیک شبکه را کاهش دهد.

این پروپوزال نیز با تاکید بر مفاهیم فوق به بررسی روش های جمع آوری و تحلیل داده در شبکه های حسگر بیسیم مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) پرداخته است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده اند. شما دانشجوی گرامی با مطالعه این پروپوزال می توانید آشنایی بیشتری با این ساختارها یافته و علاوه بر آن، موضوعات و ایده های پژوهشی جدیدی را نیز برای اهداف مطالعاتی خود پیدا کنید.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد. در ادامه بخشی از این پروپوزال و نیز فایل مقاله بیس مرتبط با آن قرار داده شده است:

تجمع داده و اینترنت اشیا


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال روش جمع آوری و تحلیل داده در شبکه حسگر بیسیم مبتنی بر اینترنت اشیا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi