دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط هوش فرهنگی و تعهد سازمانی در میان آموزگاران زن

عنوان فارسی

مطالعه ای بر ارتباط هوش فرهنگی و تعهد سازمانی در میان آموزگاران زن (مطالعه موردی: آموزگاران زن مقطع ابتدایی در شهر مشهد)

عنوان انگلیسی

A Study on the Relationship between Cultural Intelligence and Organizational Commitment among Female Teachers (Case Study: Female Teachers at Elementary School in Mashhad)

رشته مرتبط :

  روانشناسی؛ علوم تربیتی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

امروزه مدیر سازمان ها دریافته اند که به منظور فعالیت در محیط جهانی نیازمند افرادی هستند که تمایزات فرهنگی را درک کرده و هوش فرهنگی را به عنوان فاکتوری در نظر بگیرند که منجر به بهبود تعهد سازمانی شده و نهایتا موجب رشد و توسعه کلی سازمان می گردد. در همین راستا، هدف این پژوهش نیز بررسی رابطه بین هوش فرهنگی و تعهد سازمانی در میان معلمان زن مقطع ابتدایی بوده است. امروزه به دلیل افزایش ارتباطات جهانی و توسعه شرکت های چندملیتی، و نیز تنوع فرهنگی، دانش و مهارت های انسانی در معرض تضادهایی قرار گرفته و نیازمند یک سری ملزومات خاص برای رفع آنها می باشد. طیف وسیعی از احساسات و عواطف در فرهنگ ها و حتی زیرفرهنگ های مختلف دیده می شود. به طوری که تفاوت زبان ها، قومیت، سیاست ها و بسیاری دیگر از فاکتورها می تواند در صورت عدم درک مناسب، به عنوان منبع بالقوه ای از تضادها ظهور یافته و ایجاد روابط کاری را با مشکلاتی مواجه سازد. تاثیر تفاوت های فرهنگی و مدیریت آنها می تواند طبقه بندی های پیچیده ای را ایجاد نماید. تحقیقات نشان داده اند که تفاوت های بین فرهنگ های مختلف، یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده رفتار می باشد. اعتقادات، ارزش ها، انتظارات، نگرش ها و مفرضوات، المان های فرهنگی هستند که رفتار افراد را تحت تاثیر قرار داده و گاهی اوقات منجر به تناقضاتی می گردند. بدین منظور، سازگاری و اصلاح فرهنگ، موضوعی ضروری است. یکی از موضوعاتی که در این زمینه بسیار مورد استفاده قرار گرفته و فاکتوری تعدیل کننده تلقی می گردد، هوش فرهنگی است. هوش فرهنگی به درک سریع و دقیق مولفه های مختلف فرهنگی که مناسب رفتارهای مختلف می باشد، کمک می کند. محیط های کاری امروزه نیز نیازمند افرادی هستند که آگاهی بالایی نسبت به این تمایزات فرهنگی داشته و توانایی کار و برقراری ارتباط با افرادی از فرهنگ های دیگر را داشته باشند.

این پروپوزال نیز با تاکید بر این مفاهیم، برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی آماده شده و ساختارهای عمده پروپوزال نویسی از جمله مدل مفهومی، جامعه آماری و روش تحقیق در آن رعایت شده اند. به همین دلیل، مطالعه این پروپوزال می تواند ابزار مناسبی برای آشنایی با این ساختارها برای دانشجویان بوده و الهام بخش موضوعات تحقیقاتی جدیدی برای آنها باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

هوش فرهنگی و تعهد سازمانی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط هوش فرهنگی و تعهد سازمانی در میان آموزگاران زن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi