دانلود پروپوزال ارتباط تفکر انتقادی و دیدگاه دانش آموزان به داروهای روانگردان

عنوان فارسی

ارزیابی ارتباط چارچوب های تفکر انتقادی و دیدگاه دانش آموزان به داروهای روانگردان

عنوان انگلیسی

Assessing the relationship between critical thinking frameworks and students' viewpoints towards psychotropic drugs

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

تفکر انتقادی، عبارت است از تحلیل عینی واقعیات در راستای شکل دادن قضاوت ها. تفکر انتقادی موضوع پیچیده ای است و تعاریف متعددی برای آن وجود دارد که عموما شامل تحلیل منطقی، شکاکانه و بی طرفانه یا ارزیابی شواهد منطقی می باشد. تفکر انتقادی یک نوع تفکر خودگردان، خودپنداره، خودنظارتی و خوداصلاحی است و مستلزم ارتباطات موثر و توانایی های حل مساله در یک فرد و نیز تعهد به غلبه بر خودبینی های منفی و چارچوب های جامعه شناسی می باشد.

در این پروپوزال نیز به بررسی رابطه این نوع تفکر با سوء مصرف مواد در میان دانش اموزان پرداخته شده است. در جوامع امروزی، سوء مصرف مواد مخدر یکی از مسائلی است که تقریبا همه دولت ها و کشورها با آن دست و پنجه نرم می کنند. این موضوع می تواند تاثیرات زیان بار و بلندمدتی روی اقتصاد و فرهنگ یک کشور داشته باشد. نوجوانان و جوانان، طعمه اصلی این پدیده شوم می باشند. بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه، مواردی چون بزهکاری، خودکشی و افسردگی، از جمله مهمترین تاثیراتی می باشند که ناشی از سوء مصرف مواد در میان جوانان هستند. دولت ها نیز از این موارد آگاه بوده و سرمایه گذاری های کلانی در راستای کاهش این موارد انجام گرفته و محققین زیادی نیز به مطالعات در این زمینه پرداخته اند. تحقیقات نشان داده اند که تبعات سوء مصرف مواد بیشتر متوجه افرادی بوده که آگاهی کمتری نسبت به پیامدهای سوء آن داشته اند و مطمئنا جامعه جوانان و دانش آموزان، در این دسته قرار می گیرند.

تفکر انتقادی یکی از ابزارهای و مهارت های زندگی است که می توان با آموزش صحیح استفاده از آن در میان قشر جوان، از تمایل به مواد مخدر جلوگیری کرد. تفکر انتقادی ابزاری است که یک فرد می تواند به واسطه آن، اطلاعات مربوط به منابع مختلف را جمع آوری و تحلیل کرده و نهایتا تصمیمی منتقدانه از آنها اتخاذ نماید.

این پروپوزال برای مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان آماده شده و پژوهشگر می تواند با مطالعه آن، با ساختارهای کلی پروپوزال نویسی آشنا شده و موضوع مشابهی را برای اهداف تحقیقاتی و دانشگاهی خود انتخاب نماید. چارچوب های پروپوال نویسی از جمله مدل مفهومی، روش تحقیق، ابزارهای پژوهشی، جامعه آماری و روش گردآوری و تحلیل داده ها از جامعه در این محصول رعایت شده اند.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده است و همچنین فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

تفکر انتقادی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ارتباط تفکر انتقادی و دیدگاه دانش آموزان به داروهای روانگردان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − دوازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi