دانلود پروپوزال ایجاد یک مرکز مدیریت بحران با تمرکز بر معماری پایدار

عنوان فارسی

ایجاد یک مرکز مدیریت بحران با تمرکز بر روش های معماری پایدار

عنوان انگلیسی

Establish a crisis management center focusing on sustainable architecture approaches

رشته مرتبط :

  مدیریت بحران

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

مدیریت بحران به معنای کاربرد استراتژی های طراحی شده برای کمک به یک سازمان در مواجهه با یک رویداد منفی ناگهانی و بزرگ، است. یک بحران می تواند در نتیجه یک رویداد غیرقابل پیش بینی که به عنوان یک ریسک بالقوه در نظر گرفته شده، رخ دهد. در هر حالت، بحران ها تقریباً همیشه نیاز به تصمیم گیری سریع را ایجاب می کنند تا آسیب به سازمان به حداقل برسد. ماهیت آسیب بالقوه براساس ماهیت بحران تغییر می کند. در اکثر موارد، یک بحران می تواند بر سلامت یا ایمنی، امور مالی سازمان، اعتبار و شهرت سازمان یا ترکیبی از این ها تاثیر بگذارد. یک آتش سوزی ویرانگر می تواند بحرانی باشد که امور مالی را به خطر می اندازد. با این حال، اگر آتش سوزی در ساعات کاری رخ دهد، آنگاه این رخداد می تواند سلامتی و ایمنی را نیز به خطر بیاندازد، زیرا کارکنان ممکن است جان خود را در خطر ببینند.

وظیفه مدیریت بحران، تلاش برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از بحران است. با این حال، این بدان معنا نیست که مدیریت بحران با پاسخ به بحران یکسان است. بلکه، مدیریت بحران، فرآیندی جامع است که قبل از حتی رخداد بحران اجرایی می شود. شیوه های مدیریت بحران قبل، حین و بعد از یک بحران، اجرایی می شوند.

قبل از شروع بحران، هدف برنامه ریزی پیش از بحران، شناسایی ریسک ها و سپس یافتن راه هایی برای جلوگیری، رفع یا کاهش آن ریسک ها می باشد. با این حال، شایان ذکر است که مدیریت بحران و مدیریت ریسک دو موضوع متفاوت از هم می باشند. مدیریت ریسک به معنای جستجوی روش های حداقل رساندن ریسک هاست. مدیریت بحران شامل تفکر در مورد بهترین روش پاسخ هنگام رخداد یک واقعه است. به این ترتیب، مدیریت ریسک، قسمت مهمی از مدیریت بحران است، اما مدیریت بحران، پاسخ به واقعه را پوشش می دهد، درحالی که مدیریت ریسک معمولاً اینگونه نیست.

در این زمینه، مراکزی ایجاد می گردند با عنوان مراکز مدیریت بحران. این مراکز، پایگاه های امدادرسانی هستند که در راستای کاهش تاثیرات مرتبط با بلایا تاسیس شده اند و محل استقرار مدیران، تدارکات و عوامل امدادی هستند. نظارت، تصمیم گیری و کنترل عملیات بر عهده این مراکز می باشند.

در این پروپوزال با تاکید بر موارد فوق الذکر، به بررسی روش های ساخت یک مرکز مدیریت بحران پرداخته شده و چارچوب های معماری پایدار نیز در آن مورد توجه قرار گرفته شده است. ساختارهای کلی پروپوزال نویسی در این محصول رعایت گردیده و در نتیجه مطالعه آن می تواند ابزار بسیار مناسبی برای دانشجویان در راستای آشنایی بیشتر با این ساختارها باشد. همچنین مطالعه پروپوزال های نمونه می تواند روش بسیار خوبی برای به دست آوردن ایده های پژوهشی جدید برای تحقیقات آینده پژوهشگران باشد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس مربوط به آن قرار داده شده است:

مدیریت بحران


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال ایجاد یک مرکز مدیریت بحران با تمرکز بر معماری پایدار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi