دانلود پروپوزال نقش مشخصه های شرکتی در مدیریت سود با در نظر گرفتن حاشیه سود خالص

عنوان فارسی

بررسی نقش مشخصه های شرکتی در مدیریت سود با در نظر گرفتن جریان دارایی ها و حاشیه سود خالص

عنوان انگلیسی

Investigating the Role of Corporate Features in Earnings Management by Considering Asset Flows and Net Profit Margin

رشته مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

حاشیه سود خالص برابر است با میزان تولید درآمد یا سود به صورت درصدی از درآمد ناخالص. حاشیه سود خالص، نسبت سودهای خالص به درآمدهای ناخالص برای یک شرکت یا بخش کسب و کار است. حاشیه سود خالص، معمولاً به صورت درصد بیان می شود اما می توان آنرا به شکل دسیمال نشان داد. حاشیه سود خالص نشان می دهد که چه میزان از هر یک واحد پول در درآمد وصول شده بوسیله یک شرکت به سود خالص تعبیر می شود. درآمد خالص نیز، خط پایه برای یک شرکت یا سود خالص، نامیده می شود. حاشیه سود خالص، همچنین حاشیه خالص نیز نامیده می شود. اصطلاح «سود خالص» با «درآمد خالص» در صورت درآمد معادل است و می توان این ها را به جای هم استفاده نمود.

حاشیه سود خالص یکی از مهمترین شاخص های سلامت مالی یک شرکت است. با ردیابی افزایش ها و کاهش های حاشیه سود خالص، یک شرکت می تواند ارزیابی کند که آیا شیوه های فعلی کارآمد هستند یا خیر و سودها را براساس درآمدها، پیش بینی کند. بخاطر اینکه شرکت ها حاشیه سود خالص را به صورت یک درصد بیان می کنند نه یک مبلغ پول، مقایسه سودآوری دو یا چند کسب و کار صرفنظر از اندازه، امکان پذیر است. سرمایه گذاران می توانند ارزیابی کنند که آیا مدیریت یک شرکت، سود کافی از فروش ایجاد می کند یا خیر و همچنین آیا هزینه های جاری و هزینه های بالاسری شامل شده اند یا خیر. برای مثال، یک شرکت می تواند درآمد رو به رشد داشته باشد، اما هزینه های جاری آن با نرخ سریعتر از درآمد افزایش یابد، بنابراین حاشیه سود خالص آن شرکت کاهش می یابد. در حالت ایده آل، سرمایه گذاران می خواهند یک گزارش سوابق حاشیه های رو به افزایش را ببینند، بدین معنا که حاشیه سود خالص در گذر زمان رو به افزایش است. اکثر شرکت های سهامی عام، حاشیه های سود خالص خود را هم به صورت فصلی در طی آزاد سازی درآمدها و هم در گزارش های سالانه خود، گزارش می دهند. شرکت هایی که می توانند در طی زمان حاشیه سود خود را افزایش دهند، عموماً از رشد قیمت سهام برخوردار می شوند، زیرا رشد قیمت سهام معمولاً ارتباط بسیار تنگاتنگی با رشد درآمدها دارد.

این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده و ساختارهای پروپوزال نویسی در آن رعایت شده اند. مطالعه این پروپوزال می تواند ایده های جدیدتری را در این زمینه در اختیار دانشجویان قرار داده و همچنین آنها را با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی آشنا نماید.

در ادامه نیز بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد، و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

حاشیه سود خالص


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش مشخصه های شرکتی در مدیریت سود با در نظر گرفتن حاشیه سود خالص”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi