دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط میان محافظه کاری و بازده کوتاه مدت عرضه اولیه سهام

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر ارتباط میان محافظه کاری و بازده کوتاه مدت غیرعادی عرضه اولیه سهام در بورس تهران

عنوان انگلیسی :

A study on the relationship between conservatism and abnormal short-term returns of Initial public offering (IPOs) on Tehran stock exchanges

رشته های مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1398
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
25,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

شرح موضوع

این پروپوزال به بررسی مفهوم محافظه کاری در حسابداری و بازده عرضه اولیه سهام (IPO) پرداخته و برای پایان نامه ای تحت همین عنوان آماده شده است. منابع داخلی و خارجی زیادی به بررسی این موضوع پرداخته اند و در این پروپوزال نیز به گوشه ای از آنها اشاره شده است. استانداردهای پروپوزال نویسی از قبیل مدل مفهومی، جامعه آماری، روش گردآوری داده ها و … در این پروپوزال رعایت شده است. محقق می تواند با مبنا قرار دادن این پژوهش، موضوع مشابهی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نموده و به مطالعه آن بپردازد. همانطور که ذکر شد، یکی از موضوعات مورد بحث در این پژوهش، عرضه اولیه سهام یا IPO می باشد که در ادامه به تشریح آن می پردازیم.

عرضه اولیه سهام (IPO)، نوعی عرضه عمومی است که سهام یک شرکت به موسسات سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاران خرد فروخته می شوند؛ یک IPO بوسیله یک یا چند بانک سرمایه گذاری پذیره نویسی می شود که این بانک ها باید ترتیب سهامی که در یک یا چند بازار بورس پذیرش شوند را می دهند. از طریق این فرآیند، که در اصطلاح عام به آن منتشر کردن یا عرضه عمومی گفته می شود، یک شرکت خصوصی به یک شرکت دولتی تبدیل می شود. عرضه اولیه سهام برای این موارد قابل استفاده است: افزایش سرمایه دارایی ویژه جدید برای شرکت مدنظر؛ نقد کردن سرمایه گذاری های سهامداران خصوصی، مانند موسسان شرکت یا سرمایه گذاران دارایی ویژه خصوصی؛ و ممکن ساختن معامله آسان مایملک موجود یا جذب سرمایه آتی  با تبدیل شدن به شرکت سهامی عام. همچنین، سهام معامله شده به صورت آزاد در بازار آزاد، به فرجه آزاد معروف هستند. بورس، حداقل فرجه آزاد را هم بصورت مطلق (ارزش کل تعیین شده بوسیله قیمت سهام ضربدر تعداد سهام فروخته شده به عموم) و هم به صورت نسبتی از کل سرمایه سهام (یعنی تعداد سهام فروخته شده به عموم تقسیم بر کل سهام در حال معامله، تصریح می کنند. با اینکه IPO، مزیت های بسیاری دارد، اما هزینه های قابل توجهی نیز به دنبال دارد که عمدتاً هزینه های مرتبط با فرآیندهایی مانند حق الزحمه بانکداری و حق الزحمه قانونی، و الزام همیشگی افشای اطلاعات مهم و گاهی حساس می باشند. جزئیات عرضه پیشنهادی به شکل یک سند طویل و طولانی به نام «آگهی پذیره نویسی» برای خریداران بالقوه افشا می شوند. اکثر شرکت ها با کمک یک شرکت بانکداری سرمایه گذاری که طبق ظرفیت یک پذیره نویس اقدام می کند، یک IPO انجام می دهند. پذیره نویس ها، چندین خدمت ارائه می دهند،  که شامل کمک به ارزیابی صحیح ارزش سهام (قیمت سهم) و برقراری یک بازار عمومی برای سهام (فروش اولیه) می باشند. روش های جایگزین مانند بورس هلند نیز چندین IPO را مورد تحقیق قرار داده اند و آنها را بکار گرفته اند.

در ادامه می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده است را مشاهده نمایید:

عرضه اولیه سهام


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال مطالعه ای بر ارتباط میان محافظه کاری و بازده کوتاه مدت عرضه اولیه سهام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.