دانلود ترجمه و شبیه سازی مقاله یک الگوریتم کنترلی برای جبران سازی توان راکتیو با SVC

عنوان فارسی

یک الگوریتم کنترل جامع برای جبران سازی توان راکتیو و توازن بار جبران وار استاتیکی (SVC)

عنوان انگلیسی

A compact control algorithm for reactive power compensation and load balancing with static Var compensator

کلمات کلیدی :

  توان راکتیو، سیستم قدرت نامتعادل؛ جبران وار استاتیک،کیفیت توان الکتریکی

درسهای مرتبط کنترل توان راکتیو، ادوات fact ، کیفیت توان
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2001 تعداد رفرنس مقاله : 16
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
الزویر
قیمت دانلود ترجمه مقاله
27,600 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. سوسپتانس جبرانساز 3. شبیه سازی 4. پیاده سازی 5. خلاصه

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده - یک الگوریتم کنترل جامع برای جبرن سازی توان راکتیو و تعادل بار با جبران وار استاتیک (SVC) در سیستم های سه سیمه سه فازه در این مقاله توسعه یافته است. سوسپتانس جبران ساز مورد نیاز برای هر فاز SVC میتواند از یک تابع خیلی ساده از سیگنال ولتاژ و توان بدست بیاید که بوسیله یک مبدل ولتاژ سه فاز و مبدل توان اکتیو و راکتیو دو تا تک فاز در شین های بار اندازه گیری می شود. محاسبه ی سوسپتانس های جبران ساز بر اساس معیار ضریب توان واحد و جریان های توالی منفی و صفر پس از جبران سازی صورت میگیرد. شبیه سازی در مرحله اول برای نشان دادن اعتبار و صحت الگوریتم جبرانسازی ارائه شده انجام شده است. پس از آن یک میکروکامپیوتر اندازه ی ازمایشگاهی مبتنی بر SVC کنترل راکتور تریستور و خازن ثابت طراحی و پیاده سازی شد. شبیه سازی ونتایج ازمایشگاهی نشان میدهند که الگوریتم برای کنترل خط SVC و اصلاح ضریب توان بسیار مناسب است.

نمونه متن انگلیسی مقاله

A compact control algorithm for reactive power compensation and load balancing with the static Var compensator (SVC) in three-phase three-wire systems is developed in this paper. The required compensation susceptance of each SVC phase can be obtained from a very simple function of voltage and power signals which are measured by a three-phase voltage transducer and two single-phase active and reactive power (P–Q) transducers at the load bus. The calculation of compensation susceptances is based on the criterion of a unity power factor and zero negative-sequence currents after compensation. A simulation is made, as the first stage, to show the validity of the proposed compensation algorithm. Then, a laboratory size microcomputer-based SVC, which consists of thyristor-controlled reactors (TCRs) and fixed capacitors (FCs), is designed and implemented. Simulation and experiment results show that the algorithm is very suitable for on-line control of the SVC which is designed for phase balancing and power factor correction.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

شبیه سازی یک الگوریتم کنترلی برای جبران سازی توان راکتیو و تعادل بار با جبران ساز استاتیکی توان راکتیو SVC توسط سیمولینک متلب

امروزه جبران سازی توان راکتیو در سیستم قدرت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی خازن ها و هم چنین تمامی ادوات FACTS جهت جبران سازی توان راکتیو در سیستم قدرت مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از ادوات FACTS که امروزه کاربرد آن فراگیر شده است SVC یا همان جبران ساز استاتیکی می باشد که موضوع اصلی این مقاله نیز راجع به آن است. در این مقاله تاثیر بارهای نامتعادل بر روی سیستم قدرت بحث شده  و اصول کلی کار جبران ساز استاتیکی SVC به عنوان یکی از ادوات FACTS که قادر به حل مشکل نامتعادلی بار در سیستم می باشد، مورد بررسی قرار گرفته است. سپس صحبت از نحوه ی متعادل سازی بار نامتعادل توسط SVC به میان آمده و جبران ساز استاتیکی جهت متعادل سازی مورد استفاده واقع شده است. در ادامه روشی که SVC می تواند با استفاده از آن بارها را متعادل کند، به صورت دقیق بیان شده و در نهایت نیز نتایج شبیه سازی مربوط به عملکرد SVC یرای متعادل سازی بارها می باشد، آورده شده است.

عکس زیر نتایج شبیه سازی ، که در سیمولینک متلب اجرا شده است را نشان می دهد.

توان راکتیو

این محصول علاوه بر شبیه سازی کامل مقاله که توسط سیمولینک متلب احرا شده است، حاوی یک گزارش کار خوب برای بیان کامل نتایج شبیه سازی و کارکرد آن از جمله نمودارهای به دست آمده و تحلیل آن ها را نیز داراست.

 

 

محتوی بسته دانلودی:

1. فایل PDF مقاله انگلیسی 2. فایل سیمولینک در متلب 3. گزارش کار کامل که شامل 60 درصد ترجمه مقاله می باشد
قیمت : 27,600 تومان

نقد و بررسی‌ها

  1. z.e

    سلام
    میخواستم در مورد این شبیه سازی یک سوالی بپرسم از شما.امکانش هست؟

    • bagher

      سلام لطفا با شماره پشتیبانی 09109602006 تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + دوازده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi