دانلود پروپوزال تاثیر مهارت های شناختی و فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر مهارت های شناختی و فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان

عنوان انگلیسی

A Study on the Impact of Cognitive and Metacognitive Skills on Students' Academic Achievement

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
94,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

امروزه سیستم آموزشی به عنوان پایه و زیرساخت اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه مورد توجه بسیاری از محققین حوزه های روانشناسی و تربیتی قرار گرفته است. تحلیل عوامل موثر بر بهبود و پیشرفت جوامع توسعه یافته نشان داده اند که همه آنها سیستم های آموزشی کارآمد، موثر و قدرتمندی دارند. پیشرفت تحصیلی نیز یکی از موضوعات حیاتی در آموزش عالی یک کشور محسوب می گردد. چارچوبی که برای پیشرفت تحصیلی طراحی شده می تواند آینده یک کشور و ملت را تحت شعاع قرار دهد. در سال های اخیر، تحقیقات زیادی در راستای افزایش انگیزه دانشجویان در راستای پیشرفت تحصیلی انجام گرفته است. تا چند سال پیش باور محققین بر این بود که هوش و استعداد هر فرد دلیل پیشرفت ها و موفقیت های تحصیلی وی هست، ولی تحقیقات در چند سال گذشته نشان داده اند که عوامل ذاتی دیگری نیز وجود دارند که این موضوع را تحت تاثیر قرار می دهند. محققین فاکتورهای موثر بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان را در قالب یک سری راهبردهای یادگیری مورد بررسی قرار داده اند. پژوهشگران در زمینه استراتژی های یادگیری نشان داده اند که این استراتژی ها می توانند تاثیر شگرفی روی دستاوردهای تحصیلی هر فرد داشته باشند. تست های شناختی و فراشناختی نیز جزو این راهبردها می باشند و محققین نشان داده اند که دانشجویانی که سعی در یادگیری این مهارت ها داشته اند، عملکرد تحصیلی بهتری نسبت به افرادی داشته اند که از این مهارت ها استفاده نکرده اند.

این پروپوزال نیز به بررسی این راهبردها پرداخته و تاثیر آنها را روی پیشرفت تحصیلی را نشان داده است. این پروپوزال برای پایان نامه ای تحت همین عنوان آماده شده و شما دانشجوی گرامی می توانید با مطالعه آن، علاوه بر آشنایی بیشتر با موارد ذکر شده، با ساختارهای کلی پروپوزال نویسی نیز آشنا گشته و موضوع مناسبی را برای اهداف پژوهشی و دانشگاهی خود انتخاب نمایید. مقالات علمی زیادی به بررسی این مهارت ها پرداخته اند و در نگارش این پروپوزال نیز به تعدادی از آنها اشاره شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی از جمله بررسی متغیرها در قالب مدل مفهومی، ارائه جامعه آماری، روش های گردآوری و تحلیل داده ها از جامعه آماری، ابزارهای پژوهشی و ارائه جنبه های نوآورانه در این محصول رعایت شده اند.

در ادامه نیز می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده است و همچنین فایل مقاله بیس را مشاهده نمایید:

مهارت های شناختی و فراشناختی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر مهارت های شناختی و فراشناختی بر پیشرفت تحصیلی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi