دانلود پروپوزال مسئولیت های مدنی مرتبط با تولید کنندگان مواد غذایی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر مسئولیت های مدنی مرتبط با تولید کنندگان مواد غذایی

عنوان انگلیسی

A study of civil liability related to food producers

رشته مرتبط :

  حقوق خصوصی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق و گرایش حقوق خصوصی آماده شده و ساختارهای استاندارد یک پروپوزال نیز در آن رعایت گردیده است. هدف از این پروپوزال، بررسی مسئولیت های مدنی و قانونی است که پیش روی تولید کنندگان مواد غذایی قرار دارد. مطالعه این پروپوزال می تواند نمایانگر مسیرهای پژوهشی جدیدی در این زمینه برای آینده باشد.

در حقوق، مسئول (liable) به معنای «مسئول یا پاسخگو در قانون؛ قانوناً متعهد و ملزم» می باشد. مسئولیت حقوقی مربوط است به هر دوی حقوق مدنی و حقوق جنایی و می تواند از زمینه های مختلف حقوق، مانند قراردادها، شبه جرم ها، مالیات ها یا مجازات های بیان شده توسط نهادها یا ارگان های دولتی، بوجود بیاید. مدعی، کسی است که به دنبال احراز یا اثبات مسئولیت است.

در حقوق تجاری، مسئولیت محدود، یک شکل از کسب و کار است که صاحبان آنرا در برابر انواع معینی از مسئولیت مبرا و تبرئه می کند و مبلغی که به یک صاحب کسب و کار داده می شود، مسئول آن خواهد بود. یک فرم مسئولیت محدود، صاحب (صاحبان) را از کسب و کار جدا می سازد. این بدان معناست که هنگامی یک کسب و کار، مسئول دیده شود، خود صاحبان، مسئول نیستند؛ بلکه آن کسب و کار، مسئول می باشد. بنابراین، تنها وجوه یا اموالی که صاحب در کسب و کار سرمایه گذاری کرده است، تحت آن مسئولیت قرار می گیرند. برای مثال، اگر یک شرکت مسئولیت محدود ورشکسته شود، آنگاه صاحبان، دارایی غیرمرتبط، مانند اقامت شخصی را از دست نمی دهند (به فرض اینکه ضمانت شخصی نداده باشند). این، یک مدل و الگوی استاندارد برای کسب و کارهای بزرگتر است که در آن یک سهامدار تنها پول سرمایه گذاری شده را (به شکل کاهش ارزش سهام) از دست می دهد. اما یک استثنا برای این قاعده وجود دارد که به مدعی اجازه می دهد تا علیه صاحبان یک کسب و کار مسئولیت محدود، شکایت کند، اگر صاحبان مبادرت به رفتاری کنند که جبران مدعی از جانب صاحبان کسب و کار را توجیه کند. به آن «خرق حجاب» می گویند.

مسئولیت تولید کننده، که یک مفهوم حقوقی در اکثر کشورها می باشد، بیانگر این حقیقت است که تولید کنندگان مسئولیت عدم فروش یک محصول معیوب را دارند. اقتصاد دانان از اصطلاح «مسئولیت حقوقی» استفاده می کنند تا مسئولیت مقید به قانون برای پرداخت بدهی را توصیف نمایند.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن به عنوان نمونه قرار داده شده است:

مسئولیت مدنی


نقد و بررسی‌ها

 1. سعید

  بنده برای مطالعه میخوام تابهتر بدون چطور باید مقاله نوشت

  • bagher

   برای راهنمایی در مورد نوشتن مقاله میتونید با شماره پشتیبانی تماس بگیرید راهنمایی کنند.
   ۰۹۱۰۹۶۰۲۰۰۶
   باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi