دانلود ترجمه مقاله الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی مبتنی بر خوشه برای پروتکل مسیریابی QoS

عنوان فارسی :

CBQoS-Vanet: الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی مبتنی بر خوشه برای پروتکل مسیریابی QoS در VANET

عنوان انگلیسی :

CBQoS-Vanet: Cluster-based artificial bee colony algorithm for QoS routing protocol in VANET

کلمات کلیدی :

  VANET؛ QoS؛ خوشه بندی؛ کلونی زنبور عسل مصنوعی؛ شبکه های ویژه

درسهای مرتبط : مهندسی کامپیوتر
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2016 تعداد رفرنس مقاله : 19
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
IEEE
قیمت دانلود مقاله
32,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. کارهای مربوطه 3. پروتکل CBQOS-VANET 4. ارزیابی عملکرد 5. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی مقاله

Recent years have seen a growing interest in Vehicular Ad hoc Networks (VANETs) and their benefits to the development of intelligent transportation systems (ITS). With the deployment of multimedia services over VANETs, there is a need to develop new approaches to insure higher level of quality of services (QoS) for real time applications, and integrate QoS into routing protocols. However, in VANET environment, it is not an easy task to search for routes which satisfy the QoS required by the applications. In this paper, we propose CBQoS-Vanet, a new QoS-based unicast routing protocol for vehicular networks. This protocol is based on the use of two techniques: a clustering algorithm which organizes and optimizes the exchange of the routing information based on QoS requirements, and an artificial bee colony algorithm, which finds the best routes from a source to a destination based on QoS criteria. In our approach clusters are formed around cluster-heads that are elected based on QoS consideration. In this paper we consider the following QoS criteria: available bandwidth, end-to-end delay, jitter, and link expiration time. Through simulation experiments, we show that our method can improve greatly the performance of routing in VANET by selecting routes based on the above mentioned QoS criteria.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – سال های اخیر علاقه فزاینده ای به شبکه های ویژه خودرویی (VANETs) و مزایای آن ها به منظور توسعه سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) مشاهده می شود. با به کار گیری خدمات چند رسانه ای از طریق VANETs، نیاز به توسعه رویکردهای جدید به منظور تضمین سطح بالاتر کیفیت خدمات (QoS) برای کاربرد در زمان واقعی و ادغام QoS در پروتکل های مسیریابی وجود دارد. با این حال، در محیط VANET، جستجوی مسیرهایی که بتواند الزامات QoS را تحقق بخشد، کار آسانی نیست. در این مقاله، ما CBQoSVanet را پیشنهاد کردیم که یک پروتکل مسیریابی مبتنی بر QoS برای شبکه های خودرویی است. این پروتکل مبتنی بر استفاده از دو تکنیک است: الگوریتم خوشه بندی که تبادل اطلاعات مسیریابی را بر اساس الزامات QoS سازماندهی و بهینه سازی کرده و یک الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی که بهترین مسیرها را از یک منبع به مقصد بر اساس معیار QoS می یابد. در رویکرد ما، خوشه هایی اطراف سر خوشه تشکیل شده اند که بر اساس ملاحظات QoS انتخاب می شوند. در این مقاله، معیار QoS زیر را در نظر گرفتیم: پهنای باند قابل دسترس، تاخیر انتها به انتها، حرکات نامنظم اتفاقی و زمان انقضاء لینک. از طریق آزمایشات شبیه سازی، نشان دادیم که روش ما می تواند تاحد زیادی عملکرد مسیریابی در VANET را با انتخاب مسیرهایی بر اساس معیار QoS ذکر شده در بالا بهبود بخشد.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ترجمه این مقاله در 24 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 18 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 32,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله الگوریتم کلونی زنبور عسل مصنوعی مبتنی بر خوشه برای پروتکل مسیریابی QoS”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.