دانلود پروپوزال نقش اجزای جریان های نقدی در پیش بینی جریان های آینده شرکت

عنوان فارسی :

نقش اجزای جریان های نقدی در پیش بینی جریان های آینده شرکت های بورس تهران

عنوان انگلیسی :

The role of cash flow components in predicting future cash flows of Tehran Stock Exchange companies

رشته های مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
25,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

شرح موضوع

این پروپوزال به بررسی مفهوم جریان های نقدی یک شرکت پرداخته است. ساختارهای کلی پروپوزال نویسی در این پروپوزال رعایت شده و پژوهشگر می تواند با مطالعه آن با استانداردهای پروپوزال نویسی آشنا شده و موضوع مشابهی را برای اهداف پژوهشی خود انتخاب نماید. در ادامه به تشریح مختصری از موضوع کلیدی این پروپوزال یعنی جریان های نقدی در یک شرکت می پردازیم.

جریان نقدی یا گردش مالی، مقدار خالص وجه نقد یا معادل وجه نقد منتقل شده به داخل یک کسب و کار و بیرون آمده از آن، می باشد. در پایه ترین سطح، توانایی یک شرکت در خلق ارزش برای سهامداران، بوسیله توانایی تولید جریان نقدی مثبت یا به بیان دقیق تر، بیشینه سازی جریان نقدی آزاد درازمدت، تعیین می شود. ارزیابی میزان، زمان بندی و عدم قطعیت جریان های نقدی یکی از اساسی ترین اهداف گزارشگری مالی است. درک صورت جریان نقدی- که جریان نقدی در گردش، جریان نقدی سرمایه گذاری و جریان نقدی تامین مالی را گزارش می دهد- برای ارزیابی نقدینگی، انعطاف پذیری و عملکرد مالی کلی یک شرکت بسیار حیاتی است. جریان نقدی مثبت، نشان می دهد که دارایی های نقدی یک شرکت رو به افزایش هستند، و آنرا قادر به تسویه بدهی ها و سرمایه گذاری مجدد در کسب و کار خود، برگرداندن پول به سهامداران، پرداخت مخارج و فراهم کردن حفاظ در برابر چالش های مالی آینده، می سازد. شرکت های دارای انعطاف پذیری قوی می توانند از سرمایه گذاری های سودآور بهره ببرند. همچنین عملکرد بهتری در زمان های رکود اقتصادی دارند که با اجتناب از تنش مالی، به این هدف می رسند. حتی شرکت های سودآور نیز ممکن است دچار شکست شوند اگر فعالیت های اجرایی جریان نقدی کافی برای نقدینه ماندن تولید نکنند. اگر سودها و منفعت ها به حساب های دریافتنی و موجودی گره خورده باشند یا اگر شرکت هزینه بسیار زیادی صرف مخارج سرمایه ای کند، این اتفاق رخ می دهد. بنابراین، سرمایه گذاران و طلبکاران می خواهند بدانند آیا شرکت نقدینگی و معادل نقدینگی کافی برای تسویه بدهی های کوتاه مدت خود دارد یا خیر. برای اینکه متوجه شویم آیا یک شرکت می تواند بدهی ها یا تعهدات فعلی خود را با وجه نقدی که از عملیات های خود تولید می کند برآورده کند یا خیر، تحلیلگر به نسبت های پوشش خدمات بدهی نگاهی می اندازد. اما، نقدینگی به اندازه کافی خیلی موضوعات را برای ما آشکار می سازد. ممکن است یک شرکت وجه نقد بسیار زیادی زیادی داشته باشد، بخاطر اینکه پتانسل رشد آتی خود را با فروختن دارایی های درازمدت یا اتخاذ سطوح بدهی ناپایدار، گرو بگذارد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

جریان نقدی چیست


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال نقش اجزای جریان های نقدی در پیش بینی جریان های آینده شرکت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفده =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.