دانلود پروپوزال نقش مولفه های ساختار سرمایه در نقدشوندگی سهام

عنوان فارسی

مطالعه ای بر نقش مولفه های ساختار سرمایه در نقدشوندگی سهام (مطالعه موردی: شرکت های بورس تهران)

عنوان انگلیسی

A Study on the Role of Capital Structure Components in Stock Liquidity (Case Study: Tehran Stock Exchange Companies)

رشته مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

ساختار سرمایه به معنای روش تامین مالی دارایی از طریق ترکیبی از دارایی ویژه و بدهی می باشد. می توان آنرا به صورت نسبت بین بدهی و حاصلجمع دارایی ویژه و بدهی، سنجش کرد. شکل تامین مالی و نوع منابع تامین مالی، ساختار سرمایه شرکت ها را تعریف خواهد کرد. فرآیند تامین مالی، جایگاه بسیار مهمی در مدیریت شرکت ها دارد، زیرا باید تداوم مالی لازم برای رشد و حفظ رقابت پذیری در محیط را تضمین کند. تامین مالی، فرآیند کسب، استفاده و بازگردانی پول به منابع خود می باشد. اگر، درآمد استخراج شده از استفاده از بدهی، بیشتر از هزینه سرمایه باشد، آنگاه می توان گفت که استفاده از بدهی یک تصمیم مالی خوب است. اما، یک مسئله همچنان داغ باقی مانده است اینکه آیا بهتر است از منابع داخلی تامین مالی (پول نقد، سود سهام، مالیات پرداخت نشده و غیره ) استفاده شود یا از منابع بیرونی استفاده شود و حق الزحمه به شکل نرخ بهره پرداخت شود یا خیر.

مسئله ساختار مالی عمودی، هم برای مدیران و هم برای نظریه پردازان همچنان مطرح باقی مانده است زیرا تصمیم گیری در مورد حالت بهینه تامین مالی با توجه به تغییرات تجاری دینامیک، دشوار است و همچنین با توجه به مسائل قانونی و موسساتی، این صدق می کند. دسترسی به تامین مالی بیرونی، عمومآً برای شرکت های نقدینه که نسبت های مالی شان متناظر با ضابطه موسسات مالی است، مهم است. نقد شوندگی، یک خاصیت از دارایی ها برای تبدیل به پول نقد است. شرکت ها در عملیات ها و فعالیت های خود به دنبال حفظ نقد شوندگی یا توانایی انجام بموقع تعهداتشان می باشند. نسبت های نقد شوندگی، بدهی های فعلی را با منابع فعلی مهیا برای برآورده کردن بدهی های فعلی، مقایسه می کنند. ساختار سرمایه، شکلی از اهرم مالی یا معیارهای نسبت بدهی می باشد. نسبت های اهرم، روش های تامین مالی دارایی ها توسط یک شرکت را نشان می دهد. اینها نشان دهنده میزان ریسک سرمایه گذاری در شرکت هستند و میزان استفاده از وجوه قرض گرفته شده را تعیین می کنند. شرکت های دارای سطوح بسیار زیاد بدهی، انعطاف پذیری مالی خود را از دست می دهند، ممکن است مسائلی در یافتن سرمایه گذاران جدید داشته باشند و با ریسک ورشکستگی مواجه شوند. اما، بدهی لزوماً بد نیست. اگر سطح بدهی تحت کنترل باشد و به صورت منظم تحت نظارت باشد، و وجوه استقراض شده به طور مناسب استفاده شوند، بدهی می تواند باعث افزایش بازده سرمایه گذاری شود. یک شرکت نقد شونده، شرکتی است که فوراً همه تعهدات خود را پرداخت می کند و به این صورت برای منابع تامین مالی، مطلوب است.

در بحث فوق به صورت مختصر به موضوع این پروپوزال پرداخته شد و در ادامه با مطالعه کل این محصول می توانید آشنایی بیشتر و تخصصی تری با موضوع بیابید. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده و ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت شده است. مطالعه این محصول می تواند ابزار مناسبی جهت آشنایی بیشتر با چارچوب های یک پروپوزال بوده و امید می رود که زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی نیز برای تحقیقات آتی گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

ساختار سرمایه و نقدشوندگی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال نقش مولفه های ساختار سرمایه در نقدشوندگی سهام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi