دانلود پروپوزال موضوع رشوه در قانون ایران، فقه امامیه و قانون مجازات اسلامی

عنوان فارسی :

مطالعه ای تطبیقی بر موضوع رشوه در قانون ایران، فقه امامیه و قانون مجازات اسلامی

عنوان انگلیسی :

A comparative study on the issue of bribery in Iranian law, Ja'fari jurisprudence and Islamic penal code

رشته های مرتبط :

  فقه و مبانی حقوق اسلامی

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1399
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
25,000 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی

شرح موضوع

رشوه، به صورت دادن، گرفتن یا تقاضا دادن هرگونه اقلام با ارزش برای تاثیر بر اقدامات یک مسئول یا شخص دیگر، که مسئولیت یک وظیفه دولتی یا حقوقی را دارد، تعریف می شود. با توجه به عملیات های حکومتی، بخصوص، رشوه، به صورت «درخواست، پذیرش یا انتقال مفسدانه ارزش به ازای یک اقدام رسمی به نفع شخص»، می باشد. هدایای پولی یا اقلام با ارزش دیگر که به صورت دیگر برای همه به صورت معادل مهیا می باشد و نه با هدف نادرست و بد، رشوه نیست. ارائه تخفیف یا جبران برای خریدار، یک تخفیف قانونی است و رشوه نیست. برای مثال، برای یکی از کارکنان «کمیسیون خدمات عمومی» مشغول در مقررات نرخ برق، پذیرش یک تخفیف برای مشتریان برق مسکونی دیگر، قانونی است. اما، ارائه تخفیف مخصوص برای آن پرسنل برای تاثیر گذاری بر آنها برای پارتی بازی برای تقاضای افزایش نرخ برق، رشوه تلقی می شود. رشوه، یک هدیه غیرقانونی یا غیراخلاقی اعطا شده برای تاثیر گذاری بر رفتار گیرنده است. ممکن است پول، کالا، حقوق اجرایی، املاک، ترجیح، امتیاز، حق الزحمه، اشیاء با ارزش، مزیت یا فقط قول برای القا یا تاثیر بر عمل، رای یا تاثیر بر یک فرد در یک ظرفیت رسمی یا دولتی، باشد.

انواع مختلف پرداخت یا پارتی بازی، را ممکن است به درستی یا نادرست، رشوه بنامند: انعام، هدیه، باج سبیل، پارتی بازی، تقلب در مالیات، تخفیف، معافیت از کارمزد/بلیط، غذای مجانی، تبلیغ مجانی، سفر مجانی، قرارداد محرمانه، بازپرداخت، تامین مالی، فروش گرانتر یک شی یا مال، قرارداد پرمنفعت، هدیه دادن، مشارکت در کمپین، افزایش سرمایه، حمایت مالی، شغل پردرآمدتر، اختیار سهام، کمیسیون سری یا ارتقا (در سمت یا رتبه).

این پروپوزال نیز با در نظر گرفتن بحث فوق به بررسی مساله رشوه در قوانین ایران، فقه امامیه و قانون مجازات اسلامی پرداخته و برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند کمکی برای دانشجویان گرامی در راستای آشنایی با این ساختارها باشد. همچنین با توجه به مسیرهای پژوهشی آتی تعیین شده، می تواند موضوعات پژوهشی مناسبی را از این پژوهش استخراج نمود.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

رشوه


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال موضوع رشوه در قانون ایران، فقه امامیه و قانون مجازات اسلامی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.