دانلود پروپوزال تاثیر سبک های دلبستگی و عزت نفس بر میزان رضایت زناشویی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر سبک های دلبستگی و عزت نفس بر میزان رضایت زناشویی (مطالعه موردی: دانشجویان متاهل در دانشگاه هرمزگان)

عنوان انگلیسی

A Study on the Impact of Attachment Styles and Self-esteem on Marital Satisfaction (Case Study: Married Students at Hormozgan University)

رشته مرتبط :

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1402
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
75,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

ازدواج یکی از تصمیم های اصلی است که یک فرد ممکن است در زندگی خود بگیرد و رضایت زناشویی، تعیین کننده اصلی کیفیت زندگی و سلامت روانشناختی می باشد. خانواده، یک نظام اجتماعی و طبیعی با یک ساختار هیجانی پیچیده است و از محبت، وفاداری و پیوستگی عضویت، تشکیل شده است. سلامت روانشناختی خانواده تاثیر منفی می گیرد اگر روابط صمیمی زوجین آسیب ببینند. خشنودی و سازگاری زوجین، یک مفهوم گسترده است و میزان پیوستگی و پایداری خانواده را تعیین می کند. این وضعیتی است که در آن هم همسر و هم شوهر، اکثر احساسات خوشنودی و رضایت را با همدیگر، تجربه می کنند. پژوهشگران بر این باور هستند که رضایت زناشویی از تعادل بین شرایط موجود رابطه صمیمی برای یک فرد و شرایطی که قبلاً انتظار داشتند، بوجود می آید. همچنین پژوهشگران، چندین جنبه را به رضایت زناشویی ارتباط می دهند، اما، بطور کلی، آنرا به صورت احساسات مثبت، عشق، رضایت زناشویی، هماهنگی در مورد امور اقتصادی خانوار، خانه داری و بزرگ کردن کودکان، تعریف می کنند. رضایت از ازدواج و سازگاری با آن، بر جنبه های مختلف زندگی اجتماعی و فردی تاثیر می گذارد، درحالی که در عین حال، نقش های والدین را تسهیل می بخشد. محققین معتقدند که رضایت زناشویی اشاره دارد به خشنودی از ازدواج، سازگاری و درک اینکه کدام دسته فرعی کیفیت ازدواج هستند. همچنین روانشناسان اذعان می کنند که رضایت زناشویی در حقیقت یک نگرش مثبت و لذت بخش است که یک همسر و شوهر ابعاد مختلف روابط صمیمی خود را دریافت می کنند. این نگرش مثبت ممکن است از مطلوب به نامطلوب، تنوع داشته باشند. تعریف دیگر، رضایت زناشویی را به صورت احساس رضایتی توصیف می کند که هر همسر ممکن است بخاطر هماهنگی و تناسب با شریکش در زمینه هایی مانند تفریح، امور منزل، تعاملات دو طرفه، روابط جنسی و بیان احساسات و عواطف، تجربه کنند. رضایت و سازگاری زناشویی، وضعیتی است که هر دوی همسر و شوهر، از همدیگر در اکثر مواقع، احساس خشنودی و رضایت دارند. رضایت آنها از طریق مشاهده محبت دو طرفه، مراقبت از همدیگر، پذیرش و درک متقابل، قابل ارزیابی است. به عقیده پژوهشگران، همبستگی معناداری بین بی سامانی ازدواج و عدم رضایت از زندگی از یک سو و گسترش تعارض های روانشناختی هیجانی در حیطه عمومی، وجود دارد. ازدواج های رضایت بخش، سلامت همسران را تقویت می کند و از رویدادهای ناخوشآیند یا مسائل روانشناختی در زندگی جلوگیری می کند درحالی که ازدواج های ناخوشآیند باعث بوجود آمدن پیامدهای منفی برای سلامت هیجانی و جسمی زوجین می شود.

این پروپوزال نیز به بررسی دقیقتر موضوعات فوق الذکر پرداخته و در همین راستا فرضیاتی را ارائه داده و با استفاده از یک مدل مفهومی به بررسی متغیرهای تحقیق پرداخته است. ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی در این محصول رعایت شده و مطالعه آن می تواند ابزار مناسبی برای دانشجویان رشته روانشناسی جهت یادگیری این ساختارها باشد. همچنین مطالعه این پروپوزال می تواند زمینه ساز ایده های پژوهشی جدیدی برای دانشجویان علاقه مند به این حوزه مطالعاتی گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) آماده شده و در ادامه نیز بخشی از آن و نیز فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

سبک های دلبستگی و رضایت زناشویی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر سبک های دلبستگی و عزت نفس بر میزان رضایت زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هجده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi