دانلود پروپوزال تاثیر سبک های دلبستگی و خود کارآمدی بر رضایت زناشویی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر تاثیر سبک های دلبستگی و خود کارآمدی بر میزان خرسندی و رضایت زناشویی

عنوان انگلیسی

A study on the effect of attachment styles and self-efficacy on happiness and marital satisfaction

رشته مرتبط

  روانشناسی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
81,600 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

این پروپوزال دارای یک مقاله بیس نیز می باشد که در انتهای همین صفحه می توانید به طور رایگان، اقدام به مشاهده و دریافت آن نمایید.

متغیرهای خوشنودی زوجین و رضایت زناشویی در سال های اخیر مورد توجه روانشناسان قرار گرفته اند. هدف این پروپوزال نیز، بررسی رابطه بین سبک های دلبستگی و خودکارآمدی زوجین و خوشنودی و رضایت زناشویی آنها می باشد.

خانواده، ساختاری است که عملکرد خود را از طریق الگوهای تعاملی، تشکیل می دهد. یک خانواده تاثیر گذار، خانواده ای است که در آن همسر و شوهر از طریق صحبت و مکالمه، بارها و بارها با هم در ارتباط هستند و الگوهای تعاملی خود را در این مکالمه ها تشکیل می دهند. بنابراین، نه خود تعارض بلکه روش حل تعارض ها می تواند مخرب یا سازنده باشد. در عین حال، تعدادی از مشخصات می تواند بر نوع رفتار زوجین در قبال همدیگر تاثیر بگذارند و رضایت زوجین یا عدم وجود رضایت را به وجود بیاورند. برای نمونه، افراد دارای سبک های دلبستگی متفاوت می توانند رفتارهای متفاوتی نسبت به جفتشان نشان دهند. همچنین، افراد دارای سطوح مختلف خودکارآمدی، خوشنودی و رضایت متفاوتی در مقایسه با هم دارند. این مشخصات از هر طرف می تواند بر طرف دیگر تاثیر بگذارد و باعث به وجود آمدن رفتارهای مکمل شود. بنابراین، این نوع مشخصات، می تواند اهمیت ویژه ای در زندگی زوجین و خشنودی و خودکارآمدی آنها داشته باشد. یکی از مشخصاتی که می تواند بر ازدواج تاثیر بگذارد، سبک دلبستگی است. دلبستگی، روش استفاده شده برای تعریف و سنجش کیفیت رابطه دو جانبه است.

مرتبط با این موضوع، پژوهشگران باور دارند که ویژگی معقول دلبستگی، یک ارتباط عاطفی یا هیجانی بین دو نفر است که حس امنیت روان شناختی حاصل می کند. پژوهشگران، دلبستگی را به این صورت تعریف می کنند: دلبستگی یک اتصال هیجانی عمیق است که افراد در زندگی خود با یک فرد ویژه ایجاد می کنند، به نحوی که هنگامی که با هم تعامل پیدا می کنند، احساس لذت و انبساط خاطر می کند و هنگامی که در تنش باشند، از اینکه آنها را کنار گذاشته اند، احساس آرامش می کنند. همچنین محققین، سه نوع دلبستگی ایمن، اجتنابی و دو ارزشی را تشخیص دادند. دلبستگی ایمن، با ویژگی های ارتباطی مثبت مانند صمیمیت و رضایت ارتباط دارد. دلبستگی اجتنابی، با سطوح پایین تر صمیمیت و تعهد ارتباط دارد. دلبستگی دو ارزشی، با هوس، شور و هیجان و دل مشغولی در روابط کمتر لذت بخش، ارتباط دارد. همچنین خودکارآمدی نیز می تواند بر رضایت مادی افراد تاثیر بگذارد. از جمله تفکرات خود ارجاعی که بر انگیزه ها، هیجان ها، عملکرد و اثربخشی انسان تاثیر می گذارند، هیچ چیزی فراگیرتر از قضاوت افراد در مورد خودکارآمدی خود نیست. خودکارآمدی یا به گفته محققین، خودبازدهی، اعتقادات فرد به توانایی های خود در سازمان دهی و انجام یک سری فعالیت ها برای مدیریت شرایط و وضعیت های مختلف است؛ به بیان دیگر، خود بازدهی، اعتقاد یک فرد به قابلیت موفقیت خود در یک وضعیت خاص، می باشد. به عقیده محققین، این عقیده، یک عامل تعیین کننده در نحوه رفتار، تفکر و احساس یک فرد است. خودکارآمدی با توانایی افراد برای استفاده از روش های مختلف که رویدادهای زندگی را کنترل می کنند، ارتباط دارد. عقاید خودکارآمدی، عوامل شکل دهنده مبنا و اساس عملکرد افراد است. افرادی که باور دارند می توانند به نتایج مطلوب خود از فعالیت هایشان دست یابند، در دنبال کردن فعالیت هایشان هنگام رخداد یک مسئله، انگیزه دارند.

این پروپوزال نیز به شرح این موضوع پرداخته و با رعایت کلیه استانداردهای پروپوزال نویسی برای پایان نامه ای تحت همین عنوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی آماده شده است. مطالعه این پروپوزال می تواند ابزار مناسبی جهت یادگیری این ساختارها برای دانشجویان بوده و الهام بخش ایده های پژوهشی جدیدی برای تحقیقاتی آتی در این زمینه گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن و همچنین فایل مقاله بیس قرار داده شده است:

سبک دلبستگی و خودکارآمدی و رضایت زناشویی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال تاثیر سبک های دلبستگی و خود کارآمدی بر رضایت زناشویی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi