دانلود پروپوزال مساله فرزند خواندگی با در نظر گرفتن قانون حمایت از کودکان در ایران

عنوان فارسی

مطالعه ای حقوقی بر مساله فرزند خواندگی با در نظر گرفتن قانون حمایت از کودکان در ایران

عنوان انگلیسی

A legal study on the issue of adoption based on child protection laws in Iran

رشته مرتبط

  حقوق خصوصی

درسهای مرتبط روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1403
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
پاورپوینت این پروپوزال را چگونه میتوانم تهیه کنم؟

سفارش پاورپوینت این پروپوزال

قیمت دانلود :
70,800 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع فارسی و انگلیسی

سفارش پروپوزال
شرح موضوع

حقوق فرزند خواندگی، یک زمینه عمومی از نظریه حقوقی، سیاست گذاری، اجرای قانون و مطالعات حقوقی مرتبط با به فرزند گرفتن می باشد. قوانین ملی یا داخلی فرزندخواندگی با مسائلی مانند فرزندخواندگی توسط ناپدری یا نامادری یا براساس والدین مجرد، مرتبط است. در تعدادی از کشورها، حقوق فرزندخواندگی ممکن است تحت تاثیر ملاحظات دینی، مانند اسلام قرار گیرد.

فرزندخواندگی فرآیند بر عهده گرفتن فرزندپذیری فرد دیگر، معمولاً یک کودک، از والد یا والدین واقعی یا قانونی آن فرد می باشد. فرزند خواندگی های قانونی همه حقوق و مسئولیت ها، همراه با اصل و نسب، از والدین واقعی، را بطور دائم، منتقل می کند.

خانواده هایی که فاقد فرزند هستند و یا توانایی فرزندآوری ندارند ممکن است در معرض مشکلات روحی و روانی زیادی قرار گرفته ناهنجاری های زیادی را تجربه کنند. همچنین کودکان نیز برای رشد نیاز به تکیه گاه عاطفی و اقتصادی محکمی هستند. اینجاست که مساله فرزند خواندگی وارد قوانین حقوقی بسیاری از کشورها شده و موضوع جدیدی نیست. هر کشور با توجه به قوانینی که در این زمینه وضع کرده، راهکارهای مختلفی را در این زمینه پیش می گیرد. با این حال، مساله فرزند خواندگی در ایران تفاوت هایی با کشورهای غیر اسلامی دارد، چرا که مبنای قانون ایران بر اساس دستورات اسلام می باشد. طبق این قانون و نیز با در نظر گرفتن قوانین مربوط به حمایت از کودکان، اینگونه خانواده ها می توانند در صورت داشتن یک سری شرایط تعیین شده، فرزندانی را به فرزند خواندگی قبول نمایند. مطمئنا این موضوع زمینه ساز مسائل حقوقی بیشماری می گردد که در قانون اساسی پیش بینی گردیده اند.

در نظر گرفتن حقوق کودکان موضوعی است که از سالیان گذشته مطرح بوده و در تمامی دین ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. بدیهی است که در دین اسلام نیز این موضوع به صورت کاملا گسترده بررسی شده و اصول و مبانی زیادی برای آن ارائه شده است.

این پروپوزال نیز با در نظر گرفتن این موضوع، به بررسی حقوقی مساله فرزند خواندگی در ایران، با در نظر گرفتن چارچوب های قانون حمایت از کودکان پرداخته است. این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حقوق آماده شده و ساختارهای کلی پروپوزال نویسی نیز در آن رعایت گردیده است. در نتیجه مطالعه این محصول می تواند به دانشجویان در آشنایی با این ساختارها کمک نماید. همچنین ایده های ارائه شده در این پروپوزال می تواند زمینه ساز تحقیقات جدیدی در آینده گردد.

این پروپوزال در محیط ورد (WORD) انجام شده و در ادامه نیز بخشی از آن قرار داده شده است:

فرزند خواندگی


نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پروپوزال مساله فرزند خواندگی با در نظر گرفتن قانون حمایت از کودکان در ایران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − ده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi