دانلود پروپوزال آماده مطالعه ای بر رابطه میان مولفه های اقلام تعهدی و هزینه معامله سهام

عنوان فارسی :

مطالعه ای بر رابطه میان مولفه های اقلام تعهدی و هزینه معامله سهام در شرکت های بورس تهران

عنوان انگلیسی :

A study on the relationship between accruals and Stock transaction cost in Tehran Stock Exchange companies

رشته های مرتبط :

  حسابداری

درسهای مرتبط : روش تحقیق و نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد برای پایان نامه
اصول نگارش : رعایت شده و بر طبق استانداردهای وزارت علوم تهیه شده است سال تهیه : 1398
فرمت تهیه : ورد (قابل ویرایش) و پی دی اف (pdf) کیفیت نگارش : طلایی
قیمت دانلود :
37,500 تومان
فهرست مطالب

1. بیان مساله 2. اهمیت و ضرورت تحقیق 3. پیشینه تحقیق 4. اهداف تحقیق 5. فرضیه های تحقیق 6. مدل تحقیق 7. سوالات تحقیق 8. تعریف واژگان و اصطلاحات فنی و تخصصی (به صورت مفهومی و عملیاتی) 9. بیان جنبه نوآوری تحقیق 10. روش تحقیق 11. منابع

شرح موضوع

سود دارای دو مولفه نقدی و تعهدی است. این دو مولفه می توانند قابلیت پیش بینی سود آتی شرکت ها تا حد چشم گیری افزایش دهند. تاکید این پروپوزال بیشتر بر مولفه های اقلام تعهدی بوده که در ادامه به شرح مختصری از آن می پردازیم.

اقلام تعهدی، درآمدهای کسب شده و هزینه های متحمل شده ای هستند که بر صورت درآمد، تاثیری کلی دارند. همچنین اینها بر ترازنامه یا صورت وضعیت مالی، که نشان دهنده بدهی ها و دارایی های غیرنقدی استفاده شده در حسابداری مبتنی بر اقلام تعهدی است، تاثیر دارد. این حساب ها از جمله شامل حساب های پرداختنی، حساب های دریافتنی، سرقفلی، بدهی های مالیاتی آتی و مخارج بهره آینده می باشند. استفاده از حساب های تعهدی به میزان هنگفتی حجم اطلاعات درون صورت های حسابداری را افزایش داده است. قبل از استفاده از اقلام تعهدی، حسابداران تنها معاملات نقدی را برروی این صورت های حسابداری ثبت می کردند. اما، معاملات نقدی اطلاعات در مورد فعالیت های تجاری مهم، مانند درآمد مبتنی بر اعتبار و بدهی های آتی، فراهم نمی کنند. یک شرکت با ثبت اقلام تعهدی، می تواند آنچه را که در کوتاه مدت دارد و همچنین آن درآمد نقدی که انتظار دارد دریافت کند، را اندازه گیری کند. همچنین به یک شرکت اجازه می دهد دارایی هایی را نشان دهد که ارزش نقدی ندارد، از جمله می توان سرقفلی را نام برد. با استفاده از روش تعهدی، یک حسابدار تنظیماتی برای درآمد حاصل شده اما هنوز ثبت نشده در حساب ها و مخارج متحمل شده اما هنوز ثبت نشده در حساب ها، انجام می دهد. اقلام تعهدی باید از طریق تنظیم ثبت های دفتر روزنامه افزوده شوند، بگونه ای که صورت های مالی این مبالغ را گزارش دهند. در دفترداری ثبت دو طرفه، تهاتر یا جبران یک هزینه معوق، یک حساب بدهی معوق است، که در ترازنامه ظاهر می شود. این تهاتر برای درآمد معوق، یک حساب دارایی معوق است که این نیز در ترازنامه ظاهر می شود. بنابراین، یک مدخل یا ثبت اقلام تعهدی بر ترازنامه و صورت درآمد تاثیر می گذارد. اقلام تعهدی، درآمدها و مخارجی می باشند که در طی یک دوره حسابداری رخ می دهند که برای آنها فاکتور یا پرداختی صورت نمی گیرد. بنابراین، اقلام تعهدی، ارقام پیش بینی شده می باشند، زیرا هنگام دریافت فاکتور، ممکن است در فاکتور اعداد متفاوتی داشته باشد. هنگامی که فاکتور دریافت شد، یک شرکت در ترازنامه، مبلغ را تحت حساب های پرداختنی (بخاطر پولی که به تامین کنندگان و فروشندگان بدهکار است) یا حساب دریافتنی (بخاطر پولی که باید از مشتریان وصول شود)، ثبت می کند.

این پروپوزال برای دوره کارشناسی ارشد رشته حسابداری آماده شده و دانشجو می تواند با مطالعه آن، آشنایی کلی به ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی پیدا کرده و موضوع مشابهی را برای اهداف تحقیقاتی خود انتخاب نماید.

در زیر می توانید بخشی از این پروپوزال که در محیط ورد (WORD) آماده شده و قابل ویرایش می باشد را مشاهده نمایید:

مولفه های اقلام تعهدی


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود پروپوزال آماده مطالعه ای بر رابطه میان مولفه های اقلام تعهدی و هزینه معامله سهام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.