ترجمه و شبیه سازی مقاله سیستم فتوولتائیک متصل به شبکه

عنوان فارسی

شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه

عنوان انگلیسی

Simulation of Grid-Connected Photovoltaic System

کلمات کلیدی :

  سیستم فتوولتائیک - MPPT - متصل به شبکه

درسهای مرتبط انرژی های نو ، کیفیت توان ، سیستم های توزیع انرژی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 7 نشریه : IEEE
سال انتشار : 2013 تعداد رفرنس مقاله : 20
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
IEEE
قیمت دانلود ترجمه مقاله
32,400 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. مدلسازی سلول فتوولتایی 3. الگوریتم کنترلی MPPT 4. مبدل DC به DC 5. مبدل DC به AC 6. نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده: این مقاله به شبیه سازی سیستم فتوولتائیک متصل به شبکه در نرم افزار سیمولینک متلب می پردازد. این سیستم شامل یک سلول PV ، یک مبدل افزاینده DC به DC ، و یک مبدل DC به AC است. این مقاله در ابتدا به تخمین های مهندسی سیستم فتوولتایی می پردازد (یعنی شبیه سازی سلول خورشیدی را آنالیز می کند) . مدل سلول PV مدلی ساده دقیق و با در نظر گرفتن دمای بیرونی و تابش خورشیدی می باشد. این مدل همچنین الگوریتم و یا همان کنترل رهگیری نقطه توان بیشینه (MPPT) را نیز مد نظر قرار می دهد. الگوریتم به کار رفته در مبدل DC به DC برای رهگیری بیشینه توان سلول خورشیدی به کار می رود. در نهایت نیز متناوب گر یا همان مبدل DC به AC برای تنظیم ولتاژ خروجی ناشی از مبدل DC به DC و ارتباط بین سلول خورشیدی و شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج ناشی از شبیه سازی نشان می دهد که مدل شبیه سازی شده می تواند به طور موثر برای درک فیزیکی اتصال سلول خورشیدی به شبکه را با متناسب کردن ولتاژ خروجی سلول خورشیدی را تشخیص دهد.

نمونه متن انگلیسی مقاله

The paper proposes an up to date design and simulation of a grid connected photovoltaic system using Simulink. A Photovoltaic (PV) cell, a DC/DC boost converter and a DC/AC inverter constitutes the system. The internal mechanism of solar cell with diagram & approximation of PV cell are described. The PV cell model is simple, precise, and takes external temperature as well as solar radiation into consideration. It also analyzes different types of maximum power point tracking (MPPT) methods with algorithm. To track the maximum power of PV cell, the algorithm conjoined in a DC/DC converter is used. Finally, by using DC/AC inverter, the output voltage of DC/DC converter is regulated and synchronized with the grid. Simulation results show that the proposed model can effectively realize the actual physical characteristics of a grid-connected PV system by matching the phase of grid voltage to generated photovoltaic current.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

شبیه سازی سلول خورشیدی با متلب

با توجه به اینکه امروزه در اکثر کشورهای پیشرفته سلول های خورشیدی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و از طرفی حضور شبکه هوشمند باعث آسان شدن بهره برداری از این نوع سیستم تولید انرژی الکتریکی شده است، لذا شبیه سازی سلول خورشیدی برای پروژه های دانشجویی مسئله ی مهمی تلقی میگردد. این مقاله نیز در رابطه با شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه می باشد که ابتدا شبیه سازی سلول خورشیدی انجام شده و سپس در اتصال به شبکه کنترلی طبق مقاله طراحی گردیده تا باعث بهبود کیفیت توان گردد.

در هنگام اتصال به شبکه سلول خورشیدی از MPPT استفاده می گردد تا حداکثر توان در هر تابش خورشید اخذ شود. در شبیه سازی این MPPT نیز طراحی شده و در تابش فرضی حداکثر توان دریافت می گردد.

شکل زیر شبیه سازی سلول خورشیدی در سیمولینک متلب را نشان می دهد:

شبیه سازی سلول خورشیدی

بعد از شبیه سازی سلول خورشیدی طبق مطالب مقاله شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه نیز به همراه MPPT و … در سیمولینک متلب صورت گرفته است. که شکل زیر نشان دهنده ی این مورد می باشد:

شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه

در کل این محصول شبیه سازی مقاله با عنوان شبیه سازی سلول خورشیدی متصل به شبکه در محیط سیمولینک متلب به همراه ترجمه ی آن می باشد.

 

 

 

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی PDF ترجمه مقاله فایلهای شبیه سازی مقاله
قیمت : 32,400 تومان

نقد و بررسی‌ها

 1. آرمین

  سلام،ببخشید فایل شبیە سازی این مقالە رو متلب 2016اجرا میشە؟ممنون میشم جواب بدین.

  • bagher

   سلام
   دوست عزیز به احتمال خیلی زیاد این شبیه سازی در متلب ۲۰۱۶ اجرا خواهد شد. باز در صورت عدم اجرا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا دوستان شبیه سازی را به متلب ۲۰۱۶ اکسپورت کرده و برای شما ارسال کننید.
   باتشکر

 2. آرمین (خریدار محصول)

  سلام ببخشین من میخوام این مقالە رو بعنوان رفرنس تو پایان نامەام بیارم،ولی چیزی درموردش تو مقالە نیست،میشە راهنماییم کنین؟ با تشکر

  • bagher

   سلام
   متوجه منظورتون نشدم! این مقاله برای بیس پایان نامه بسیار مناسب است و شبیه سازی هم دارد. لذا شما با یادگیری کامل شبیه سازی این مقاله می توانید یک موضوع خوب پایان نامه تعریف کنید.
   با تشکر

 3. مجتبی

  سلام،این مقاله ژورنال هس یا کنفرانسی؟؟؟؟

  • bagher

   سلام این مقاله کنفرانسی هست.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi