شبیه سازی زنجیره مارکوف مونت کارلو در متلب

خلاصه:

امروزه اکثر مسائل در تمامی رشته ها نیاز به تحلیلات احتمالاتی داره. وقتی صحبت از احتمالات پیش بیاد، زنجیره مارکوف به خصوص مونت کارلو حرف اول رو میزنه. اکثرا اگر در پروژه های خود از این استفاده کنید، حتما مقالتون در بهترین ژورنالها پذیرش میشه. در اینجا شبیه سازی زنجیره مارکوف مونت کارلو قرار داده شده است. البته یکم پیچیده س و باید به متلب مسلط باشید تا بفهمید چی به چیه! واقعیت رو گفتم. البته مقاله ش رو هم گذاشتم.

قیمت دانلود :
59,900 تومان
شرح موضوع

زنجیره مارکوف

زنجیره مارکف یک نوع از زنجیره های ریاضی است که در آن انتقال از حالتی به حالت دیگر رخ می دهد. ولی نکته ی مهم در انتقال حالات این است که تعداد حالات قابل شمارش است. از طرفی زنجیره مارکف یک زنجیره بدون حافظه است ، یعنی گذشته ی خود را فراموش می کند و حالت بعدی آن فقط به حالت فعلی اش بستگی دارد. در راستای زنجیره مارکوف فقط باید بدانیم اتفاق بعدی به اتفاق حال بستگی دارد. مثالی برای زنجیره مارکوف را می توان به صورت زیر تشریح نمود:

 • یک موجود، فقط یک بار در روز غذا می خورد.
 • اگر امروز هویج بخورد فردا انگور یا پنیر را با احتمال برابر خواهد خورد.
 • اگر امروز موز بخورد فردا با احتمال 0.1 کاهو و احتمال 0.5 هویج و احتمال 0.4 پنیر می خورد.

عادات غذایی این موجود را می توان به صورت زنجیره مارکوف در نظر گرفت. زیرا هر کاری که او می خواهد فردا انجام دهد به امروزش بستگی دارد.

مونت کارلو

روش زنجیره مارکوف مونت کارلو برای نمونه برداری از توزیع حای احتمال مورد استفاده قرار می گیرد. مبنای آن ساختن یک زنجیره مارکف با ویژگی های مطلوب می باشد. معمولا ساختن زنجیره مارکوف با ویژگی مطلوب کار ساده ای است ولی مهم این است که تعداد مراحل مورد نیاز چقدر است. یعنی بتوان حالت زنجیره را با یک خطای قابل قبولی همگرا نمود. هر تکنیکی که براساس نمونه سازی آماری ، بتواند پاسخ خای تقریبی برای مسائل عددی تولید نمایند الگوریتم مونت کارلو نامیده می شود. شبیه سازی مونت کارلو بیشتر برای مسائلی که عدم قطعیت دارند مورد استفاده قرار می گیرد. شبیه‌سازی مونت کارلو وابسته به فرآیند نمایش صریح عدم قطعیت با تعیین نمودن ورودی‌ها به عنوان توزیع‌های احتمال می باشد. حال اگر ورودی‌های توصیف‌کننده یک سیستم، غیرمقطوع باشند، آنگاه پیش‌بینی عملکرد پیشرو برای آن الزاما غیرقطعی است. این بدان معنی‌ می باشدکه نتیجه هر گونه تحلیل مبتنی بر ورودی‌های نمایش داده شده با توزیع‌های احتمال، خود یک توزیع احتمال است. حال به منظور محاسبه ی توزیع احتمال باید عدم قطعیت های ورودی ها به  عدم قطعیت های خروجی منتقل گردند. روش های زیادی برای انتقال عدم قطعیت ها وجود دارند ولی در بین کل روش ها الگوریتم مونت کارلو بسیار حائز اهمیت است.

شبیه سازی مونت کارلو در متلب

امروزه بسیاری از دانشجویان در شبیه سازی پروژه ها و پایان نامه های خود با عدم قطعیت مواجه هستند. این محصول نیز شبیه سازی کلی مونت کارلو به همراه توضیحات کافی در بخش کد نویسی متلب بوده و یک مقاله ی بیس را نیز شامل می شود که می توانید با مطالعه ی آن و کدهای شبیه سازی ، هر پروژه ای که در آن نیاز به مونت کارلو داشته باشید را به راحتی شبیه سازی کنید.

خروجی شبیه سازی نیز به صورت زیر به دست می آید:

مونت کارلو

که البته برای یک موضوع خاص شبیه سازی شده و شما می توانید با یادگیری کدهای برنامه نویسی الگوریتم مونت کارلو ، از آن برای شبیه سازی های خود استفاده کنید.

 

 


نقد و بررسی‌ها

 1. جمالی

  سلام
  این مقاله ترجمه داره؟ فایل شبیه سازیشم هست؟

  • bagher

   سلام
   این محصول مقاله نیست و صرفا یک پروژه است که شبیه سازی شده است.
   باتشکر

 2. سلمان

  سلام مقاله دارم شبیه سازی‌ولی نمی خوام شبیه سازی شه در مورد مونت کارلو وزنجیره تامین فقط میخوام بفهمم این اعداد داخل جداول چگونه به دست امده و چی هست می توانید انجام دهید

  • bagher

   لطفا از طریق تلگرام با شماره ۰۹۱۰۹۶۰۲۰۰۶ تماس برقرار کنید.
   باتشکر

 3. راحیل

  سلام، وقت شما بخیر
  عذر می خوام من اگه بخوام از این روش برای تخمین توزیع پسین استفاده کنم، کد ارائه شده برای من مفید هستش که خریداری کنم یا خیر.
  ممنون میشم پاسخگو باشین.

  • bagher

   سلام
   بله اگر یکم متلب بلد باشید راحت میتونید ردیف کنید.
   باتشکر

 4. N. Z

  سلام. من میخوام availability یک سیستم رو از طریق مونت کارلو به دست بیارم. شما میتونید انجامش بدید؟

  • bagher

   فایل زیر میتواند کمک زیادی به شما بکند.
   باتشکر

 5. مصطفی

  سلام
  من تعدادی داده دارم و میخوام با توجه به این داده ها یک متر یا هر متراژ دیگر در داخل زمین رو پیش بینی کنم با زنجیره مارکوف .ایا این کار با نرم افزار متلب امکان پذیر است؟ ایا به مونت کارنو ربطی داره؟

  • bagher

   بله این مورد توسط مونت کارلو قابل انجام است و این پروژه کمک زیادی به شما خواهد کرد.
   باتشکر

 6. افسانه

  سلام در این پروژه برنامه نویسی زنجیره مارکوف با استفاده از متلب هم موجود است؟

  • bagher

   سلام بله شبیه سازی بطور کامل انجام شده است.
   باتشکر

 7. افسانه (خریدار محصول)

  سلام ببخشید من این فایل رو خریداری کردم اما نمیدونم باید به چه صورت داده ها رو بهش بدم؟داده ها به صورت اکسل است

  • bagher

   سلام
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید تا آموزش داده شود.
   باتشکر

 8. شقایق

  سلام وقت بخیرمن میخام این اموزش رو خریداری کنم ولی متاسفانه نمیشه واینکه من یه سری داده های فشار دارم و میخام ادامش رو پیش بینی کنم ایا با این روش امکان پذیره؟

  • bagher

   این فایل خیلی میتونه کمکتون کنه.
   موفق باشید

 9. شقایق (خریدار محصول)

  سلام ببخشید من این کد رو گرفتم و اینکه متوجه نشدم دیتاهامو چطور باید وارد کنم ایا میشه در این مورد راهنماییم کنید ؟یا اینکه فیلم اموزشی این قسمت هست؟

  • bagher

   سلام
   لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.
   باتشکر

 10. الهیار

  خوب

 11. الهیار

  سلام.دانشجوی دکتری عمران سازه هستم موضوع رساله ام در خصوص شناسایی خرابی در سازه ها با یک روش بهینه و عدم قطعیت در پارامترهای ورودی و خروجی است یک مقاله بیس دارم میخواستم در خصوص نحوه تولید داده های ورودی عدم قطعیت و اعمال ان در روابط سوال کنم.

 12. پوریا

  سلام‌. به نظر شما با این کد می توان در مقالات مدیریت انرژی پویا یا پخش بار پویا که قابلیت پیش بینی داشته باشند استفاده نمود؟ ممنونم

  • bagher

   سلام بله میتوان در تمامی رشته ها از این کد استفاده کرد.
   باتشکر

 13. امیر

  سلام
  کارشناسی ارشد عمران هستم و روی پایان نامه کار میکنم. از زنجیره ی مارکوف اطلاعات چندانی ندارم و فقط با مونت کارلو کار کردم. ولی میخوام درکنارش با زنجیره مارکوف هم برای یک مدل ریاضی تحلیل عدم قطعیت انجام بدم. محصول شما چقدر میتونه برای کار من مفید باشه؟ با متلب آشنا هستم.

  • bagher

   سلام
   خیلی میتونه کمک کننده باشه براتون
   توضیحات مفصلی داده شده در مورد شبیه سازی
   اما کلا برای افرادی که میخوان در شبیه سازی از قیدهای تصادفی یا سناریوسازی استفاده کنند، بنظرم این شبیه سازی خیلی میتونه براشون مفید باشه
   باتشکر

 14. هادی

  سلام من میتونم یک کمک از شما بگیرم؟

  • bagher

   سلام
   بله در خدمتیم
   میتونید با شماره ۰۹۱۰۹۶۰۲۰۰۶ تماس بگیرید.
   باتشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi