دانلود پاورپوینت بهبود کیفیت توان شبکه قدرت با در نظر گرفتن منابع تولید پراکنده

عنوان فارسی

ارائه راهکارهایی برای بهبود کیفیت توان شبکه قدرت با در نظر گرفتن منابع تولید پراکنده (DG)

درسهای مرتبط

  مهندسی برق

تعداد اسلاید : 26 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت پروپوزال این پاورپوینت : دانلود پروپوزال بهبود کیفیت توان سیستم قدرت
پاورپوینت مهندسی برق
قیمت دانلود :
46,700 تومان
توضیحات

سیستم های قدرت مبتنی بر تولید متمرکز با یک سری محدودیت ها مواجه هستند که از جمله آنها می توان به کمبود سوخت های فسیلی و همچنین نیاز به کاهش آلودگی اشاره نمود. در همین راستا، اهمیت منابع تولید پراکنده (DG) روز به روز با افزایش اتصال انرژی های تجدیدپذیر به شبکه، افزایش یافته است. در همین راستا و با افزایش نفوذ انرژی های تجدیدپذیر در شبکه، چالش هایی در حوزه کیفیت توان به وجود می آید. در این پاورپوینت به بررسی روش های بهبود کیفیت توان در شبکه قدرت با در نظر گرفتن نفوذ انرژی های تجدیدپذیر پرداخته شده است.

این پاورپوینت در 26 اسلاید تهیه شده و در ادامه نیز تصویر مربوط به اسلاید شماره 2 آن قرار داده شده است:

بیان مساله کیفیت توان

کافت کیفیت توان باعث بروز مسائل عمده ای در شبکه های برق می شود که از جمله آنها می توان به عدم عملکرد مناسب، کاهش عمر مفید و راندمان دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی و ایجاد رزونانس سری و موازی در برخی هارمونیک ها اشاره نمود. امروزه با نفوذ بالای منابع تولید پراکنده در شبکه های برق و با افزایش بارهای غیرخطی و نامتعادل که سهم عمده ای از بار کل یک سیستم کوچک مقیاس را به خود اختصاص می دهند، چالش های بسیار زیادی از نظر کیفیت توان به وجود آمده است. در این راستا، نیاز به تحقیقات بیشتر در این زمینه احساس می شود. در همین راستا، یکی از راهکارهای ارائه شده را می توان به وجود آمدن ریزشبکه ها یا میکروگریدها عنوان کرد. ریزشبکه ها یک سری شبکه های محلی هستند که شامل منابع تولید پراکنده، سیستم های ذخیره انرژی و بارهایی هستند که می توانند در دو حالت متصل به شبکه و نیز حالت جزیره ای کار کنند. مهمترین چالش های پیش روی ریزشبکه ها عبارتند از کنترل نوسانات برق، کنترل ولتاژ، کنترل توزیع توان و حفظ کیفیت توان در هر دو حالت متصل به شبکه و حالت جزیره ای.

در ادامه، تصویر مربوط به اسلاید شماره 21 قرار داده شده است:

کیفیت ولتاژ

به طور کلی، مسائل مرتبط با کیفیت توان در ریزشبکه ها را می توان به دو دسته مجزا تقسیم کرد. اولی مسائلی است که مربوط به ولتاژ تحویلی در نقطه کوپلینگ مشترک می باشد و شامل هارمونیک های اضافه ولتاژ، ولتاژ کم، عدم تعادل ولتاژ، نوسانات ولتاژ، قطعی و … هستند. دومی نیز مسائل مربوط به جریان توسط بارهای غیرخطی همچون کوره های قوس الکتریکی، منابع تغذیه اضطراری، سیستم های کنترل سرعت و … می باشند که می توانند عوارضی همچون ضریب توان نامناسب، توان راکتیو بالا، جریان های هارمونیکی، جریان های نامتعادل و … را به همراه داشته باشند. بنابراین، به منظور بهبود سطح کیفیت توان در یک شبکه، راهکارهایی باید پیشنهاد گردند که مساله را از هر دو جهت بررسی کرده باشند تا نهایتا، منجر به استاندارد شدن ولتاژ تحویلی به بارها گردند.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت بهبود کیفیت توان شبکه قدرت با در نظر گرفتن منابع تولید پراکنده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi