دانلود پاورپوینت مقاله ارتباط حسابداری اشتقاقی و کیفیت گزارشات مالی

عنوان فارسی

حسابداری مشتقه و کیفیت گزارشگری مالی: مروری بر مقالات

درسهای مرتبط

  حسابداری مالی

تعداد اسلاید : 20 فرمت : pptx
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1403 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
دریافت ترجمه مقاله این پاورپوینت : دانلود ترجمه مقاله حسابداری مشتقه و گزارشگری مالی
پاورپوینت حسابداری
قیمت دانلود :
33,600 تومان
توضیحات

هدف اصلی شناسایی و سنجش الزامات استانداردهای حسابداری، سودمندی تصمیم گیری است که از طریق  ارتباط، قابلیت اطمینان و مقایسه، مورد پشتیبانی قرار می گیرد. پس از بحران مالی جهانی در سال 2008، هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FCAG) و هیئت استانداردهای حسابداری بین المللی (IASB)، در پی بهبود قابل ملاحظه سودمندی تصمیم گیری گزارشگری ابزار مالی برای سرمایه گذاران بوده اند. برای تحقق این هدف، هیئت ها گروه مشورتی بحران مالی (FCAG) را تشکیل دادند. هدف اصلی FCAG شناسایی مسائل حسابداری بود که با تمرکز ویژه بر ابزارهای مالی نیازمند توجه فوری هستند. گروه مربوطه، گزارشگری مالی مؤثر را ارائه «اطلاعاتی در خصوص وضعیت و عملکرد مالی و تغییرات در وضعیت مالی یک واحد تجاری که برای طیف وسیعی از استفاده کنندگان در تصمیم گیری اقتصادی سودمند است، با اولویت بخشیدن به نیازهای تامین کنندگان بدهی و سرمایه صاحبان سهام تعریف کرد.

این پاورپوینت در 20 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 18 آن قرار داده شده است:

FCAG نقاط ضعف مربوط به حسابداری مشتقه را شناسایی کرد. این نقاط ضعف شامل مشکل در زمینه حسابداری ارزش منصفانه در بازارهای غیرسیال، تشخیص تاخیر مربوط به زیان های ابزارهای مالی و پیچیدگی استانداردهای حسابداری برای ابزارهای مالی می باشند. FCAG در گزارش نهایی خود، این نقاط ضعف را به عنوان آسیبی برای گزارشگری مالی موثر دسته بندی نمود. یافته‌های FCAG در نهایت به ایجاد قوانین متعددی با هدف بهبود حسابداری در مورد مشتقات منجر شد. این مقررات، شامل به روزترین استانداردهای حسابداری (ASU) ، مشتقات ASU 2017-12 و مصون سازی در برابر ریسک ( موضوع 815) هستند که عبارتند از بهبودهای هدفمند در زمینه حسابداری برای فعالیت‌های مصون سازی در برابر ریسک. ASU 2017-12 دستورالعمل های بیشتری را در خصوص معاملات مشتقه و مصون سازی در برابر ریسک ارائه می دهد. همچنین این مقررات گسترش می‌یابند و تلاش می شود که حسابداری برای ابزارهای  مشتقه خاص و روابط مصون سازی  تسهیل شود. FASB عنوان می‌کند که استاندارد جدید به واحدهای تجاری کمک می‌کنند که گزارش‌های مالی را تسهیل کنند تا فعالیت‌های مدیریت ریسک یک واحد تجاری را با دقت بیشتری منعکس کند. هدف کلی ASU 2017-12 تنظیم مقرراتی است که شفافیت و سودمندی تصمیم گیری بیشتری را در مورد گزارشگری مالی برای ابزارهای  مشتقه ارائه کند.

این پژوهش به بررسی شواهد تجربی مربوط به اثربخشی مقررات مشتقه در بهبود کیفیت گزارشگری مالی، همانطور که توسط FASB و IASB تعریف شده است، می‌پردازد. اگرچه محققان قادر به سنجش مستقیم مفهوم کیفی کیفیت گزارش‌گری مالی نیستند، مقالات پیشین چندین معیار تجربی را شناسایی کرده‌اند که تلاش می‌کنند این مفهوم را به تصویر بکشند. مقالات بررسی شده شامل چندین معیار تجربی کیفیت گزارشگری مالی نظیر کیفیت سود، مدیریت سود، کیفیت افشا، و عدم تقارن اطلاعات است که توسط مقالات قبلی شناسایی شده است.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود پاورپوینت مقاله ارتباط حسابداری اشتقاقی و کیفیت گزارشات مالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi