دانلود پاورپوینت مبانی و تعاریف استراتژی اقیانوس آبی

عنوان فارسی

مطالعه ای بر مبانی و تعاریف استراتژی اقیانوس آبی

درسهای مرتبط

  مدیریت بازاریابی

تعداد اسلاید : 28 فرمت : ppt
قابلیت چاپ و پرینت : دارد کیفیت طراحی : طلایی
سال طراحی : 1402 برای ارائه کلاسی مناسب است؟ بله
قابلیت ویرایش : دارد برای دفاعیه ارشد و دکتری مناسب است؟ بله
پاورپوینت مدیریت
قیمت دانلود :
33,600 تومان
توضیحات

«استراتژی اقیانوس آبی»، دنبال کردن همزمان متمایز سازی محصول و کم هزینه برای باز کردن یک فضای بازاری جدید و خلق تقاضای جدید است. این استراتژی مربوط به خلق و بهره برداری از فضای بازاری جدید می باشد و در نتیجه باعث بی اهمیت شدن رقابت می شود. براساس این دیدگاه است که مرزهای بازار و ساختار صنعت مسائل بدیهی نیستند و بوسیله اقدامات و عقاید بازیگران صنعت، قابل بازسازی هستند.

«استراتژی اقیانوس آبی»، کتابی است که در سال 2004 توسط دابلیو چان کیم و رنه مابورنیا منتشر شده است.

این پاورپوینت در 28 اسلاید آماده شده و در ادامه نیز، اسلاید شماره 13 آن قرار داده شده است:

«اقیانوس های آبی و قرمز چه هستند؟»

چان کیم و رنه مابورنیا، در کتابشان با عنوان «استراتژی اقیانوس آبی»، اصطلاحات «اقیانوس قرمز» و «اقیانوس آبی» را برای توصیف بازار، ابداع کردند.

«اقیانوس های قرمز»، همه صنایع امروزی، یعنی فضای بازاری شناخته شده و موجود، می باشند. در اقیانوس های قرمز، مرزهای صنعت تعریف شده و پذیرفته شده می باشند و قوانین بازی رقابتی، مشخص هستند. در اینجا، شرکت ها، تلاش می کنند تا نسبت به رقیبانشان عملکرد بهتری داشته باشند تا سهم بیشتری از تقاضای فعلی را به چنگ بیاورند. با شلوغ شدن فضای بازار، سود و رشد کاهش می یابد. محصولات به کالا تبدیل می شوند و باعث بوجود آمدن رقابت بی رحمانه یا «خونین» می شوند. بنابراین، اقیانوس ها (از خون) قرمز می شوند.

برعکس، «اقیانوس آبی»، به معنای آن است که همه صنایع در یک فضای بازاری قرار ندارند و درگیر رقابت نیستند. در اقیانوس های آبی، تقاضا خلق می شود، بجای اینکه برسر تقاضا جدال بوجود بیاید. فرصت های هنگفتی برای رشد سودآور و سریع وجود دارد. در اقیانس های آبی، رقابت بی اهمیت است، زیرا قوانین بازی هنوز تعیین و تعریف نشده اند. اقیانوس آبی یک استعاره برای توصیف پتانسیل گسترده تر و عمیق تری است که می توان آنرا در فضای بازاری اکتشاف نشده، پیدا نمود. یک اقیانوس آبی، گسترش، عمق و قدرت را از لحاظ رشد سودآور نشان می دهد.


سفارش ترجمه

نقد و بررسی‌ها

  1. سیده سمیه

    خوب

    • bagher

      مرسی از دیدگاهتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شانزده =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi