پخش بار شبکه های شعاعی به روش پسرو – پیشرو ، آموزش + کدنویسی

خلاصه:

پخش بار پسرو پیشرو امروزه از اهمیت ویژه ای برای مطالعات شبکه های شعاعی برخوردار است. یادگیری این نوع پخش بار برای مهندسین برق بخصوص قدرت ضروری است. هر نوع مطالعه ی شبکه ای نیازمند یادگیری پخش بار است. جایابی دیجی ، جایابی خازن ، هماهنگی رله و فیوز ، مطالعات جریان اتصال کوتاه و ... همه نیازمند یادگیری یکی از الگوریتم های پخش بار بوده و شما می توانید برای یادگیری پخش بار پسرو پیشرو بر روی هر شبکه ی دلخواه از این آموزش استفاده کنید.

قیمت دانلود :
15,000 تومان
شرح موضوع

دانلود پخش بار پسرو پیشرو (Backward – Forward) به همراه کد نویسی در محیط متلب و توضیح برنامه

امروزه شبکه های توزیع به صورت شبکه های شعاعی بهره برداری می شوند و استفاده از شبکه های حلقوی برای مراکز حساس و امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از شبکه های شعاعی در سیستم توزیع ، بهره برداری آسان از این شبکه هاست. برای شبکه های حلقوی معمولا از پخش بار نیوتن – رافسون استفاده می شود و با استفاده از معادلات موجود در این نوع پخش بار مقادیر ولتاژ و زاویه ولتاژ و … شین های مختلف به دست می آید. شبکه های توزیع بیشتر شبکه های به هم پیچیده ای هستند اما استانداردها موجود برای آن ها همانند شبکه های 33 باس IEEE برای موارد علمی مورد استفاده قرار می گیرد. پخش بار مورد استفاده برای این نوع شبکه ها پخش بار پسرو پیشرو می باشد. در این محصول برای آموزش یک شبکه ی نمونه شعاعی 6 باسه را در نظر گرفته و برای آموزش از آن استفاده نمودیم. در نهایت کد نویسی عملی آن را برای شبکه 33 باسه IEEE نیز مورد بررسی قرار دادیم. شما با یادگیری آن می توانید برای تمام شبکه های شعاعی نیز از پخش بار پسرو پیشرو استفاده کرده و مقادیر ولتاژ و جریان و … را برای شبکه ی مورد نظر خود بیابید.

پخش بار

آموزش روش پخش بار پسرو پیشرو :

این الگوریتم نیز همانند سایر الگوریتم ها روند خاص خود را دارد. در الگوریتم پخش بار پسرو پیشرو دو گام اساسی وجود دارد که یادگیری آن بسیار آسان بوده و برای تمام شبکه های شعاعی از این دو گام استفاده می شود.

ابتدا ولتاژ تمام شین های شبکه مورد مطالعه مساوی 1 قرار داده می شود. و از دو جاروب برای یافتن مقادیر جدید ولتاژ و جریان شاخه ها استفاده می گردد. یادگیری این دو مرحله با جزئیات کامل در پی دی اف PDF موجود در این محصول با جزئیات بیش تر توضیح داده شده است.

جاروب پیشرو:

این دو مرحله به صورت حلقه عمل می کنند و ما در این قسمت از جاروپ پیشرو استفاده نموده ایم. حال که ابتدا تمام ولتاژ شین ها را مساوی 1 قرار داده ایم. جریان مربوط به هر شین به راحتی به دست می آید. در اطلاعات مربوط به شبکه مقدار توان اکتیو و راکتیو هر شین را در اختیار داریم. لذا فرمول زیر برای محاسبه ی جریان هر شین مورد استفاده قرار می گیرد:

S=I*V

S=P+jQ

حال که طبق این فرمول مقدار جریان شاخه ها به دست آمد. نوبت به جاروب پسرو می شود. البته بدانیم جاروب پیشرو از ابتداترین شین شروع می کند. یعنی از شین شماره 1 و تا شین انتها پی می رود.

جاروب پسرو:
در این مرحله که جریان کشیده شده ی هر شین به دست آمد. حال از انتها ترین فیدر مقدار ولتاژ بروزرسانی می گردد. بدانیم ولتاژ را 1 قرار داده بودیم و جریان شین ها به دست آمده بود. حال از همین جریان از انتها ترین فیدر دوباره ولتاژ جدیدی را به دست می آوریم:

V=S/I*

از طرفی میدانیم مقدار S همواره در طول کل مراحل پخش بار پسرو پیشرو ثابت است. حال دوباره ولتاژ های جدید به دست آمدند. دوباره نوبت به مرحله ی جاروب پیشرو می رسد. و سپس مرحله ی جاروب پسرو! این مراحل آن قدر ادامه می یابد تا خطای بین دو مرحله که اختلاف ولتاژ هاست به مقداری بسیار کوچک برسد و در نهایت مقادیر ولتاژ و جریان تمام شین ها و شاخه ها به دست می آید.

فلوچارت پخش بار پسرو پیشرو را در شکل زیرملاحظه می کنید:

پخش بار پسرو - پیشرو

این محصول حاوی یک فایل پی دی اف PDF کامل برای آموزش و نحوه ی کد نویسی الگوریتم پخش بار پسرو پیشرو بوده و از طرفی طبق همان آموزش در متلب نیز کد نویسی ها گنجانده شده است. در نهایت بعد از اجرای پخش بار بر روی شبکه 33 باسه نتایج مربوط به پروفیل ولتاژ به صورت شکل زیر در می آید:

پخش بار پسرو - پیشرو

این محصول علاوه بر کد متلب مربوط به پخش بار پسرو پیشرو برای شبکه های شعاعی حاوی یک فایل پی دی اف کامل آموزشی نیز می باشد.


دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “پخش بار شبکه های شعاعی به روش پسرو – پیشرو ، آموزش + کدنویسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

تماس با پشتیبانی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.