ترجمه و شبیه سازی رله های اضافه جریان جهتی و غیرجهتی

عنوان فارسی :

رله های اضافه جریان جهت دار و غیر جهت دار دیجیتالی (مدلسازی و آنالیز عملکرد)

عنوان انگلیسی :

Digital Directional and Non-Directional Over-Current Relays (Modeling and Performance Analysis)

کلمات کلیدی :

  رله دیجیتال - رله اضافه جریان - ویژگی های لحظه ای و معکوس - تشخیض شیب - هماهنگی رله ها - رله جریان زیاد جهتی

درسهای مرتبط : رله و حفاظت - حفاظت پیشرفته - سیستم های توزیع انرژ
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 29 نشریه : Researchgate
سال انتشار : 2011 تعداد رفرنس مقاله : 22
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل شبیه سازی را دانلود کنید وضعیت ترجمه مقاله : سفارش ترجمه تخصصی این مقاله
قیمت دانلود مقاله
27,000 تومان
فهرست مطالب

1- مقدمه 2- پیش نیارهای نظری 3- مدلسازی رله 4- مورد مطالعاتی و آنالیز عملکرد 5- نتیجه گیری

چکیده انگلیسی مقاله

ABSTRACT- This paper describes the design of a digital over current relay (directional and non directional) and its performance on MATLAB/SIMULINK. Digital over current relays have advantages over electromechanical relays. Their fast, compact and reliable operation results in minimum outage of power system in case of fault. The paper also describes various data conversion steps involved in a digitization process. The logic based algorithm and developed relay model have been tested under various system dynamics and fault conditions. A 400V industrial distribution power system is used as a tutorial to simulate and test over-current relay’s performance results, with motor start up inrush current consideration and backup relay coordination for safe and reliable operation. Similarly, a 132kV loop network is used as another tutorial example to simulate and test the directional over-current relay’s performance.

چکیده ترجمه شده به فارسی

چکیده: این مقاله به طراحی و توصیف عملکرد رله های اضافه جریان جهت دار در سیمولینک متلب پرداخته است. رله های اضافه جریان جهتی مزایای زیادی نسبت به رله های با عملکرد الکترومکانیکی دارند. در واقع عملکرد این نوع رله ها (رله های جریان زیاد جهتی دیجیتال) خیلی سریع تر و در آن واحد نسبت به خطا واکنش نشان می دهند. این مقاله همچنین به توصیف فرآیند تبدیل اطلاعات در یک فرآیند دیجیتالی نیز پرداخته است. الگوریتم های مبنی بر منطقی و همچنین مدلسازی رله توسعه داده شده بر روی یک سیستم در شرایط خطا مورد بررسی قرار گرفته است. در سیستم توزیع 400 ولتی شبیه سازی ها برای عملکرد رله ی اضافه جریان دیجیتالی جهت دار مورد بررسی قرار گرفته و نتایج برای هماهنگی با رله های پشتیبان و موتور جریان هجومی صورت گرفته است. به طور خلاصه یک شبکه 132 کیلوولتی حلقوی نیز مورد بررسی قرار گرفته و مثل قبلی آنالیز عملکرد رله اضافه جریان دیجیتال بر روی آن نیز صورت گرفته است.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

رله های اضافه جریان جهت دار

رله بخش جدایی ناپذیر سیستم های قدرت امروزی است. امروزه استفاده از رله های اضافه جریان بسیار مرسوم شده و سیستم قدرت را از نظر میزان جریان عبوری حفاظت می کند. این رله های مشخصه جریان زمان خاصی دارند و برای کارکرد فقط کافیست میزان جریان و مدت زمان را به آنها اعلام کرده و وقتی جریانی بیشتر ار آن مقدار ، از رله عبور کند و زمان عبور آن از زمان داده شده به رله اضافه جریان بیشتر باشد ، رله عمل خواهد کرد و وظیفه ی حفاظت خود را نشان خواهد داد. در بین رله های اضافه جریان نیز رله اضافه جریان جهتی کاربرد فراوانی دارد. امروزه از رله های جریان زیاد جهت دار به طور گسترده در سیستم های قدرت چه از نوع شعاعی و چه از نوع حلقوی به عنوان اقتصادی ترین بخش سیستم حفاظتی استفاده می شود. معایب بسیاری از رله ها که به تنهایی کاربردی ندارند عدم جهت دار بودن آن ها می باشد. رله های جریان زیاد جهت دار یا همان رله های اضافه جریان جهت دار در خطوط چند سو تغذیه رینگ و پارالل مورد استفاده قرار می گیرند و یا رله هاي جهت توان که جهت پرهیز از موتوري شدن ژنراتور هنگام قطع کوپلینگ آن به کار می رود.

این محصول نیز شبیه سازی مقاله مربوط به رله های اضافه جریان دیجیتالی جهت دار و غیر جهت دار بوده که طبق گفته ی خود مقاله در محیط سیمولینک متلب انجام شده است. شکل زیر شبیه سازی مقاله در محیط سیمولینک متلب را نشان می دهد:

رله های اضافه جریان جهتی

بعد از انجام شبیه سازی نتایج زیر به دست آمده است:

رله های اضافه جریان جهت دار

همانطور که مشاهده می کنیم با خروجی های مقاله مشابهت دارد و البته می توان با تغییر پارامترها در سیمولینک به راحتی سایر نمودارها را نیز به دست آورد.

در کل این محصول شبیه سازی مقاله ی مربوط به رله های اضافه جریان جهت دار در متلب سیمولینک بوده و همانطور که مشاهده شد نتایج همانند نتایج مقاله به دست آمده است.

 

 

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی فایلهای شبیه سازی با متلب
قیمت : 27,000 تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “ترجمه و شبیه سازی رله های اضافه جریان جهتی و غیرجهتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

تماس با پشتیبانی

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.