استفاده از help متلب

نحوه ی استفاده از help در متلب

یکی از مهم ترین امکانات نرم افزار استفاده از help متلب می باشد. شما می توانید هر تابع دلخواه خود را در help جستجو کرده و مثال هایی را از آن مشاهده نمایید. برای استفاده از help متلب از دستور doc در بخش command window استفاده کنید. به عنوان مثال میخواهید اطلاعاتی در رابطه با تابع ceil پیدا کنید کافیست بنویسید doc ceil :

روش استفاده از help متلب

خواهید دید help متلب باز شده و شما می توانید در این قسمت توضیحات کافی مربوط به تابع ceil را مشاهده نمایید. در متلب ۲۰۱۵ شما می توانید از help کپی هم بگیرید و خودتان امتحان کرده و نتایج را مشاهده کنید در شکل زیر تابع ceil را در help متلب مشاهده می کنید.

استفاده از help متلب

در قسمت search documentation  می توانید هر مورد دیگری را تایپ کرده و جستجو نمایید. مطالب بسیار مفیدی در help متلب وجود دارد و کمک شایانی برای یادگیری شما خواهد نمود.

Help متلب به چند بخش برای هر تابع تقسیم شده است به طوری که روش استفاده از آن در سیمولینک متلب و مثال های مختلف برای استفاده از آن در کد نویسی ارائه شده اند. بعنوان مثال تابع prod را در قسمت search documentation می نویسیم که قبل از زدن کلید enter شکل زیر حاصل خواهد شد:

نحوه ی استفاده ازhelp متلب

همان طور که ملاحظه می کنید برای تابع prod سه قسمت ارائه شده است که به ترتیب زیر هستند:

۱- function

2-blocks

3-categories

قسمت اول مربوط به طریقه ی استفاده از این تابع در کد نویسی می باشد و قسمت دوم مربوط به استفاده از آن در سیمولینک ارائه شده است که با انتخاب آن شکل زیر حاصل خواهد شد:

راهنمای متلب

در قسمت طبقه بندی ها نیز طبقه بندی موضوعی آن نشان داده شده است، بیش تر مباحثات ریاضی در این قسمت در رابطه با تابع مورد نظر توضیح داده می شود. شکل زیر نمایش گر این موضوع می باشد.

استفاده از راهنمای متلب

 

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.